Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Żoliborz

Kancelaria Saska Żoliborz

Prawo pracy Żoliborz

Prawo pracy to zbiór przepisów, jakie wpływają na stosunki pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Ustanawia ono prawa i obowiązki obu stron i również dba o interesy zatrudnionych. Ustalając prawo pracy, ujęte są najistotniejsze sprawy, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Przepisy dotyczące kodeksu pracy są wyznaczane oraz realizowane poprzez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnieni są traktowani uczciwie i posiadają dostęp do właściwych warunków pracy. Kodeks pracy tworzy jeden z ważnych fundamentów naszej działalności. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie oraz ze specjalną starannością. Nasze oparcie i pomocumożliwia podjęcie dobrej decyzji przez klienta. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych badź dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Doradztwo prawne Żoliborz

Doradztwo prawne to pomoc, jaka ma na celu zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych albo opracowanie materiałów prawnych w konkretnym przypadku. Doradcy prawni potrafią być doradcami w sprawach karnych. Dzięki ich usługom można zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż zawierają one dużą wiedzę na temat prawa. Potrafią także pomóc w rozwiązywaniu problemów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom pojąć, jakie funkcjonują przepisy oraz jak je wykorzystywać w konkretnej sytuacji.
Doradztwo prawne

Upadłość konsumencka Żoliborz

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego planem jest zapewnienie osobom fizycznym uwolnienia z długów czy zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest dostępna wyłącznie dla osób, jakie nie są w stanie rozliczyć swoich zadłużeń. Umożliwia ona zdobycie uwolnienia z długów albo obniżenia ich wielkości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd ustala syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem a także sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki temu fundusze otrzymane podczas sprzedaży mogą być oddane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym wyjściem w sytuacji, kiedy dłużnik nie potrafi pokryć swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo cywilne Żoliborz

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych dziedzin prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Dotyczy ono wszystkim sferom ludzkiego postępowania, zaczynając od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem i własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielanie rad klientom oraz reprezentowanie ich problemów w sądzie lub innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym pełni szereg usług, w tym przedstawienie klientów w sporach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych oraz arbitrażowych. Pomoże zarówno w pisaniu i uzgadnianiu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach a także opiniach prawnych. Potrafi także pomagać w kwestiach własności, długów, dziedziczenia i innych kwestiach powiązanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi też pomóc swoim klientom w pojęciu a także zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on doradzać w kwestiach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może też pomóc swoim klientom w przygotowaniu materiałów informacyjnych, w tym w przygotowaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg a także uwag, a nawet w przygotowaniu wniosków sądowych. Pomoże także w oddaniu pozwu, zdaniu odpowiedzi na pozew czy zrobieniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Kancelaria kanoniczna Żoliborz

Kancelaria Kanoniczna to instytucja wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie kwestii powiązanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, iż wszystkie strony będą stosować się do reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zajmuje się zarówno sprawami powiązanymi z małżeństwem, jak również innymi kwestami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To ważny czynnik w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, bowiem gwarantuje rozwiązywanie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria prawa budowlanego Żoliborz

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalistyczna firma świadcząca usługi prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to profesjonalni prawnicy o szerokich umiejętnościach, jacy mają długoletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnorakich stopniach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów związanych z prawem budowlanym. Świadczymy także informacje i pomoce prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi eksperci potrafią pomóc w kierowaniu procesami budowy, w tym w porach, przygotowywaniu umów a także spełnianiu wymogów prawnych. Umożliwiamy profesjonalne usługi, krótki czas realizacji i również wygodne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Prawo spadkowe Żoliborz

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, jakie reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, jednakże wykazanie prawa do spadku potrzebuje ścisłego przeanalizowania sprawy a także wielu elementów. Doświadczony adwokat może pomóc w określeniu prawa do spadku i zapewnić, iż każde procedury zostaną zrobione razem z prawem. Adwokat potrafi także pomóc w sporządzeniu testamentu, a także w zapewnieniu jego ważności. Adwokat pomaga również w kierowaniu majątkiem, jaki został oddany w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uciec od podatków od spadku, a także jak odpowiednio rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Prawo rodzinne Żoliborz

Prawo rodzinne to zbiór zasad określających stosunki między członkami rodziny. Zajmuje się ono ustalaniem praw i obowiązków osób przynależących do rodziny i dodatkowo warunkami finansowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach owego prawa znajdziemy na przykład ustawy tyczące się: małżeństwa, separacji, rozwodu, ustalenie ojcostwa i macierzyństwa, adopcja, opieka i utrzymanie dzieci, uprawnienia rodzicielskie, używanie nazwiska, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, spadków, alimentów a także spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo zgodnie z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być określone dobrowolnie a także nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje również ustalanie pochodzenia rodzinnego. Przyjmuje, iż ojcem dziecka jest mąż matki, a mamą kobieta, jakia je urodziła. Jeżeli jednak małżonek mamy nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on zaakceptować je za swoje, jeśli tata i mama dziecka wyrażą na to zgodę. Prawo rodzinne reguluje także sytuacje tyczyć się utrzymania i opieki dzieci. Opiekunowie mają obowiązek dbać o rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek również utrzymanie dziecka, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne reguluje też sprawy odnoszące się do separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to pamiętając o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa oraz pomagać w tworzeniu zdrowych relacji.
Prawo rodzinne

Kredyty frankowe Żoliborz

Kredyty frankowe to pożyczki przekazywane w latach 2005-2010 w CHF. Były one wtenczas bardziej korzystne niż pożyczki w złotówkach. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008, wartości CHF znacznie wzrosły. Wielu spłacających, jacy byli odpowiedzialni za spłaty rat zaległości w walucie CHF, zaczęło zmagać się z dużymi ratami oraz komplikacjami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które posłużyły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. umorzenie części zaległości czy ich zmniejszenie i również przesunięcie czasu spłaty.
Kredyty frankowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 15 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.