Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Wola

Kancelaria Saska Wola

Prawo pracy Wola

Prawo pracy to zakres przepisów, jakie określają kontakty pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Określa ono prawa i obowiązki obu stron i monitoruje interesy pracowników. Określając prawo pracy, ujęte są najważniejsze sprawy, takie jak czas pracy. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są regulowane i egzekwowane poprzez odpowiednie urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani sprawiedliwie oraz mają dostęp do właściwych warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z istotniejszych fundamentów naszej działalności. Do każdorazowej sprawy podchodzimy indywidualnie a także z niezwykłą dbałością. Nasze wsparcie a także pomocpozwala na podjęcie właściwej decyzji poprzez klienta. Jeśli nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych lub myślicie, iż nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kredyty frankowe Wola

Kredyty frankowe to pożyczki udzielone od 2005 roku do 2010 roku w walucie frank szwajcarski. Były one wówczas bardziej korzystne niż pożyczki w PLN. Jednak po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości CHF zdecydowanie wzrosły. Spora części pożyczkobiorców, którzy byli odpowiedzialni za spłaty rat zaległości w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z wysokimi opłatami oraz przeszkodami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, jakie wsparły pożyczkobiorcą. Pomoc ta obejmowała m.in. umorzenie części pożyczek albo ich zmniejszenie a także przesunięcie terminu spłaty.
Kredyty frankowe

Kancelaria prawa Warszawa Wola

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma świadcząca usługi prawne w obrębie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o szerokich kwalifikacjach, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnych poziomach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu problemów połączonych z prawem budowlanym. Zapewniamy również wiedzę oraz porady prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi specjaliści mogą wesprzeć w zarządzaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, przygotowywaniu umów i również przestrzeganiu wymogów prawnych. Zapewniamy specjalne usługi, krótki czas realizacji i również wygodne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Wola

Kancelaria Kanoniczna to instytucja wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej działaniem jest zapewnieniem, iż wszystkie strony będą trzymać się zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zajmuje się zarówno kwestiami połączonymi z małżeństwem, jak również innymi kwestami m.in. zawieraniem przymierza, ekskomuniką, unieważnieniem małżeństw czy wyborem biskupów. To istotny czynnik w życiu wierzących i również całej wspólnoty kościelnej, bowiem gwarantuje rozstrzyganie spraw opierając się na prawie kanonicznym.
Kancelaria kanoniczna

Prawo cywilne Wola

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych dziedzin prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Tyczy się ono wszelakim sferom ludzkiego postępowania, zaczynając od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem oraz własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom i również prezentowanie ich interesów w sądzie albo innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje szereg usług, w tym przedstawienie klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych oraz arbitrażowych. Pomoże także w sporządzaniu i również negocjowaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach a także opiniach prawnych. Potrafi także pomagać w sprawach własności, kredytów, spadków i innych rzeczach powiązanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi też pomóc swoim klientom w pojęciu a także wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on pomóc w kwestiach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w sporządzeniu materiałów, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg i zastrzeżeń, a też w stworzeniu wniosków sądowych. Wesprze także w oddaniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew czy wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Wola

Doradztwo prawne to pomoc, która ma na celu udzielenie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych albo stworzenie dokumentów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni mogą być specjalistami w sprawach podatkowych, cywilnych, karnych bądź prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można zaoszczędzić pieniądze i czas, gdyż mają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią również pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne pozwala klientom pojąć, które działają przepisy i jak je wykorzystywać w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Prawo rodzinne Wola

Prawo rodzinne to zespół zasad regulujących związki między członkami rodziny. Zajmuje się ono określaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny oraz warunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa znajdziemy na przykład ustawy tyczące się: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na mocy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być określone dobrowolnie oraz bez przymusu. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje także ustalanie pochodzenia rodzinnego. Przyjmuje, że ojcem dziecka jest małżonek matki, a mamą kobieta, jakia je urodziła. Jednakże, jeśli małżonek mamy nie jest ojcem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeśli matka i ojciec dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne reguluje też sytuacje dotyczące opieki i utrzymania dzieci. Rodziciele muszą chronić rozwój i szczęście dziecka. Obowiązkiem rodziców jest również utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne określa również kwestie odnoszące się do ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i również wspomagać w budowaniu mocnych relacji.
Prawo rodzinne

Upadłość konsumencka Wola

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego planem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z długów lub obniżenia ich wielkości. Upadłość jest przystępna wyłącznie dla osób, które nie mogą uregulować swoich zadłużeń. Gwarantuje ona zdobycie zwolnienia z długów lub obniżenia ich wartości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd ustala syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem i również sprzedażą dobytku dłużnika. Dzięki temu środki finansowe otrzymane podczas sprzedaży mogą być przekazane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym rozwiązaniem w sytuacji, jeśli dłużnik nie potrafi spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo spadkowe Wola

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, jakie określa przekazywanie majątku po śmierci. Normy spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku wymaga szczególnego przeanalizowania sytuacji oraz wielu czynników. Fachowy adwokat potrafi poradzić w ustaleniu prawa do spadku i zagwarantować, że wszystkie formalności zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem. Adwokat potrafi również pomóc w stworzeniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wagi. Adwokat wspomaga również w zarządzaniu majątkiem, który został wydany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uniknąć podatków od spadku, oraz jak najrozsądniej rozdzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 13 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.