Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Włochy

Kancelaria Saska Włochy

Prawo pracy Włochy

Prawo pracy to zakres przepisów, które regulują kontakty między pracodawcą a pracownikiem. Ustanawia ono prawa i cele obu stron i dba o układy zatrudnionych. Określając kodeks pracy, uwzględnione są najważniejsze sprawy, takie jak czas pracy. Nakazy dotyczące prawa pracy są ustanawiane oraz realizowane przez odpowiednie organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnieni są traktowani sprawiedliwie a także mają dostęp do właściwych warunków pracy. Prawo pracy tworzy jeden z ważnych fundamentów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i również ze specjalną dbałością. Nasze oparcie a także pomocumożliwia podjęcie odpowiednie decyzji poprzez klienta. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych lub dostrzegacie, iż nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Prawo rodzinne Włochy

Prawo rodzinne to zbiór zasad określających stosunki pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem obowiązków oraz praw osób przynależących do rodziny oraz warunkami majątkowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odkryjemy na przykład regulacje dotyczące: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na podstawie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony własnowolnie i również nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa także ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Przewiduje, iż tatą dziecka jest małżonek matki, natomiast matką kobieta, która je urodziła. Jeżeli jednak małżonek matki nie jest ojcem dziecka, może on uznać je za swoje dziecko, jeżeli ojciec i matka dziecka pozwolą na to. Prawo rodzinne reguluje także kwestie nawiązywać do opieki i utrzymania dzieci. Rodzice powinni chronić rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek też utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne reguluje także kwestie dotyczące separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i wspomagać w budowaniu mocnych relacji.
Prawo rodzinne

Prawo spadkowe Włochy

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są opisane w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku wymaga ścisłego przemyślenia sytuacji oraz wielu elementów. Biegły adwokat może wesprzeć w ustaleniu prawa do spadku i zagwarantować, iż wszystkie formalności zostaną wykonane zgodnie z prawem. Adwokat potrafi również wesprzeć w stworzeniu testamentu, i również w zapewnieniu jego ważności. Adwokat pomaga również w kierowaniu majątkiem, który został przekazany w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uciec od podatków od spadku, a także jak odpowiednio rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Upadłość konsumencka Włochy

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego zamiarem jest umożliwienie osobom fizycznym uwolnienia z długów albo zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest przystępna jedynie dla osób, które nie dają rady spłacić swoich zadłużeń. Zapewnia ona otrzymanie uwolnienia z długów albo obniżenia ich wielkości. W przypadku upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem a także sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki czemu fundusze otrzymane podczas sprzedaży mogą być przeznaczone na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym wyjściem w kwestii, kiedy dłużnik nie może opłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Kancelaria prawa budowlanego Włochy

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalistyczna firma udzielająca usługi prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to niezawodni prawnicy o wysokich kwalifikacjach, jacy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnych stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu kłopotów połączonych z prawem budowlanym. Świadczymy również wiedzę oraz porady prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi pracownicy potrafią poradzić w zarządzaniu procesami budowy, w tym w negocjacjach, tworzeniu umów oraz wypełnianiu wymogów prawnych. Zapewniamy specjalne usługi, szybki czas realizacji oraz wygodne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Włochy

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, że wszystkie strony będą przestrzegać reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zajmuje się zarówno sprawami połączonymi z związkami małżeńskimi, jak również innymi kwestami m.in. wyborem biskupów, zawieraniem przymierza, unieważnieniem małżeństw albo ekskomuniką. To ważny czynnik w życiu wierzących i całej wspólnoty kościelnej, bowiem zapewnia rozwiązywanie spraw w oparciu o prawo kanoniczne.
Kancelaria kanoniczna

Doradztwo prawne Włochy

Doradztwo prawne to usługa, która ma za zadanie zapewnienie porady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych lub przygotowanie dokumentów prawnych w danym przypadku. Doradcy prawni potrafią być fachowcami w sprawach cywilnych, podatkowych czy prawa pracy. Dzięki ich pomocą można przyoszczędzić czas i pieniądze, bowiem zawierają one dużą wiedzę na temat prawa. Mogą także pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne daje klientom pojąć, jakie obowiązują przepisy a także jak je wprowadzać w danej kwestii.
Doradztwo prawne

Kredyty frankowe Włochy

Kredyty frankowe to pożyczki dostarczane w latach od 2005 do 2010 we frankach szwajcarskich. Były one wtenczas bardziej opłacalne niż pożyczki w polskich złotych. Natomiast po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości franka szwajcarskiego znacznie wzrosły. Wielu spłacających, którzy byli zobowiązani do spłaty rat zaległości w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z dużymi ratami oraz przeszkodami w spłacie zadłużeń. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które posłużyły pożyczkobiorcą. Pomoc owa obejmowała m.in. anulowanie części zaległości albo ich obniżenie i również przesunięcie terminu zapłaty.
Kredyty frankowe

Prawo cywilne Włochy

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych części prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Opowiada ono wszystkim sferom ludzkiego postępowania, od zawierania umów po zachowania powiązane z obywatelstwem i własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom oraz prezentowanie ich interesów w sądzie bądź innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Pomoże również w tworzeniu a także negocjowaniu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach i również uwagach prawnych. Może również pomagać w sprawach własności, długów, dziedziczenia i również innych kwestiach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w poznaniu a także wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on doradzać w sprawach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności i również innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w sporządzeniu materiałów informacyjnych, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy i również uwag, a nawet w przygotowaniu wniosków sądowych. Posłuży również w złożeniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew bądź dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 16 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.