Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Wilanów

Kancelaria Saska Wilanów

Prawo pracy Wilanów

Prawo pracy to szereg przepisów, które regulują kontakty pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Stanowi ono przepisy i obowiązki obu stron i chroni układy pracowników. Określając prawa pracy, uwzględnione są najistotniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, czas pracy, wynagrodzenie, bezpieczeństwo i higiena pracy, ochrona przed wypowiedzeniem, urlop wypoczynkowy oraz inne przysługujące pracownikom prawa. Przepisy dotyczące prawa pracy są ustanawiane a także wymagane poprzez wskazane urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że pracownicy są traktowani uczciwie oraz mają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Kodeks pracy tworzy jeden z istotniejszych fundamentów naszej działalności. Do każdorazowej sytuacji podchodzimy indywidualnie oraz ze specjalną dokładnością. Nasze oparcie a także pomoczapewnia podjęcie właściwej decyzji poprzez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych lub dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Upadłość konsumencka Wilanów

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego zamiarem jest umożliwienie osobom fizycznym uwolnienia z długów czy obniżenia ich wielkości. Upadłość jest odpowiednia wyłącznie dla osób, jakie nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Gwarantuje ona otrzymanie uwolnienia z długów albo zmniejszenia ich wartości. W przypadku upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem oraz sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki temu środki zdobyte podczas sprzedaży mogą być przeznaczone na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest nieuniknionym rozwiązaniem w momencie, jeżeli dłużnik nie potrafi uregulować swoich zadłużeń.
Upadłość konsumencka

Kancelaria prawa budowlanego Wilanów

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma świadcząca usługi prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o wysokich kwalifikacjach, jacy posiadają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich poziomach. Wspieramy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów powiązanych z prawem budowlanym. Dostarczamy również informacje oraz porady prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi pracownicy potrafią wesprzeć w zarządzaniu procesami budowy, w tym w negocjacjach, przygotowywaniu umów oraz wypełnianiu wymogów prawnych. Umożliwiamy fachowe usługi, krótki czas realizacji a także elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Wilanów

Kancelaria Kanoniczna to placówka kościelna, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, że wszelkie strony będą stosować się do zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami powiązanymi z małżeństwem, jak również innymi sprawami m.in. wyborem biskupów, zawieraniem przymierza, unieważnieniem małżeństw albo ekskomuniką. To istotny element w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, ponieważ zapewnia rozwiązywanie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Prawo cywilne Wilanów

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych części prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Opowiada ono wszelakim sferom ludzkiego działania, od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem a także własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom i również reprezentowanie ich problemów w sądzie czy innych organizacjach. Adwokat w prawie cywilnym spełnia zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i również arbitrażowych. Pomoże zarówno w sporządzaniu i również ustalaniu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach oraz uwagach prawnych. Może też doradzać w sprawach własności, kredytów, dziedziczenia oraz innych połączonych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w poznaniu i wdrożeniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on pomóc w sprawach własności, wynajmu, długów, spadków, zachowań konsumenckich i innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może dodatkowo pomóc swoim klientom w sporządzeniu materiałów informacyjnych, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy i również uwag, a nawet w opracowaniu wniosków sądowych. Pomoże również w dostarczeniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew czy zrobieniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Wilanów

Doradztwo prawne to usługa, która ma na celu udzielenie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych lub opracowanie materiałów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni potrafią być doradcami w sprawach karnych. Na skutek ich usługom można zaoszczędzić pieniądze i czas, bowiem posiadają one dużą wiedzę na temat prawa. Potrafią także pomóc w rozwiązywaniu problemów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom zrozumieć, które obowiązują przepisy a także jak je wprowadzać w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Prawo spadkowe Wilanów

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są opisane w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymusza szczególnego zbadania sprawy oraz wielu elementów. Biegły adwokat może poradzić w ustaleniu prawa do spadku i potwierdzić, że każde czynności zostaną wykonane zgodnie z prawem. Adwokat może też wspomóc w przygotowaniu testamentu, oraz w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspomaga także w zarządzaniu majątkiem, który został oddany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uciec od podatków od spadku, oraz jak odpowiednio rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Kredyty frankowe Wilanów

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane od 2005 r. do 2010 r. we frankach szwajcarskich. Były one wtedy niezwykle korzystne niż pożyczki w polskich złotych. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008, ceny CHF znacznie wzrosły. Spora części pożyczkobiorców, jacy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z wysokimi stawkami i trudnościami w spłacie zadłużeń. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które wsparły kredytobiorcą. Pomoc owa obejmowała m.in. zniesienie części pożyczek bądź ich obniżenie a także przesunięcie czasu spłaty.
Kredyty frankowe

Prawo rodzinne Wilanów

Prawo rodzinne to zespół norm regulujących stosunki pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem praw i obowiązków osób należących do rodziny i dodatkowo warunkami majątkowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odnajdziemy na przykład uchwały dotyczące: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo zgodnie z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być wypowiedziany dobrowolnie i również nacisku. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa również ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Uważa on, że ojcem dziecka jest mąż matki, a matką kobieta, jakia je urodziła. Jeżeli jednak małżonek matki nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeżeli tata i mama dziecka wyrażą na to zgodę. Prawo rodzinne określa również kwestie dotyczące utrzymania i opieki dzieci. Opiekunowie powinni troszczyć się o rozwój i dobro dziecka. Obowiązkiem rodziców jest także zagwarantować środki do życia dziecku, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny określa też sprawy dotyczące separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i również wspomagać w tworzeniu mocnych relacji.
Prawo rodzinne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 18 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.