Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Wawer

Kancelaria Saska Wawer

Prawo pracy Wawer

Prawo pracy to szereg przepisów, jakie określają stosunki między pracodawcą a pracownikiem. Określa ono prawa i cele obu stron i również monitoruje układy zatrudnionych. Określając prawa pracy, zawarte są najważniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, czas pracy, wynagrodzenie, bezpieczeństwo i higiena pracy, ochrona przed wypowiedzeniem, urlop wypoczynkowy oraz inne przysługujące pracownikom prawa. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są ustanawiane oraz realizowane przez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż pracownicy są traktowani uczciwie oraz posiadają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z głównych filarów naszej działalności. Do każdorazowej sytuacji podchodzimy indywidualnie i również ze specjalną troską. Nasze oparcie i pomocumożliwia podjęcie właściwej decyzji przez klienta. Jeśli nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych lub uważacie, iż nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Doradztwo prawne Wawer

Doradztwo prawne to pomoc, jaka ma za zadanie zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych albo stworzenie materiałów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni potrafią być specjalistami w sprawach karnych. Dzięki ich usługom można zaoszczędzić pieniądze i czas, ponieważ zawierają one dużą wiedzę na temat prawa. Mogą również pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne daje klientom zrozumieć, które obowiązują przepisy oraz jak je zastosować w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Kredyty frankowe Wawer

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane w latach od 2005 do 2010 we frankach szwajcarskich. Były one wtenczas znacznie opłacalne niż pożyczki w polskich złotych. Jednak po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości CHF znacząco wzrosły. Wielu pożyczkobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z wysokimi opłatami i trudnościami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził wiele pomocy i ustaw, jakie posłużyły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. zniesienie części pożyczek czy ich obniżenie i przesunięcie czasu zapłaty.
Kredyty frankowe

Upadłość konsumencka Wawer

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego planem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z kredytów lub zniżenia ich wartości. Upadłość jest przystępna tylko dla osób, które nie potrafią opłacić swoich zadłużeń. Gwarantuje ona uzyskanie uwolnienia z długów albo zniżenia ich wartości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd wyznacza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem i również sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki czemu fundusze otrzymane podczas sprzedaży mogą być oddane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy dłużnik nie może spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo cywilne Wawer

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych części prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Dotyczy ono każdym sferom ludzkiego życia, zaczynając od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem i własnością. Działaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom oraz reprezentowanie ich problemów w sądzie albo innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym pełni szereg usług, w tym reprezentuje klientów w konfliktach cywilnych, w tym w działaniach sądowych i również arbitrażowych. Pomoże zarówno w sporządzaniu i ustalaniu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach i również ocenach prawnych. Może dodatkowo pomagać w sprawach własności, kredytów, dziedziczenia i innych sprawach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w pojęciu i również wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on doradzać w sprawach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności i również innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w opracowaniu materiałów informacyjnych, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg i sprzeciwów, a też w przygotowaniu wniosków sądowych. Pomoże także w oddaniu pozwu, oddaniu odpowiedzi na pozew albo zrobieniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Prawo spadkowe Wawer

Adwokat specjalizuje się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są opisane w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku potrzebuje ścisłego przemyślenia sytuacji i wielu elementów. Biegły adwokat może wspomóc w określeniu prawa do spadku i potwierdzić, że wszystkie procedury zostaną zrealizowane razem z prawem. Adwokat potrafi także poradzić w przygotowaniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wagi. Adwokat ułatwia też w dysponowaniu majątkiem, który został wręczony w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uciec od podatków od spadku, oraz jak najlepiej rozdzielić majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Prawo rodzinne Wawer

Prawo rodzinne to zbiór zasad regulujących związki pomiędzy członkami rodziny. Zajmuje się ono określaniem praw i obowiązków osób należących do rodziny a także stosunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odkryjemy między innymi regulacje tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo zgodnie z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być wyrażone dobrowolnie i bez przymusu. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje również ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Stawia, iż tatą dziecka jest małżonek matki, a mamą kobieta, która je urodziła. Jednakże, jeśli mąż matki nie jest rodzicem dziecka, może on uznać je za swoje, jeśli mama i tata dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne określa też sytuacje tyczyć się utrzymania i opieki dzieci. Rodziciele muszą troszczyć się o rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek również danie bytu dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje też sprawy tyczące się ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa oraz wspomagać w budowaniu mocnych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria prawa budowlanego Wawer

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalna firma świadcząca usługi prawne w obrębie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o szerokich umiejętnościach, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich poziomach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów związanych z prawem budowlanym. Dajemy także informacje i porady prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci mogą pomóc w sterowaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, pisaniu umów i również spełnianiu wymogów prawnych. Zapewniamy fachowe usługi, krótki czas realizacji i również wygodne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Wawer

Kancelaria Kanoniczna to placówka kościelna, jaka ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, iż wszelkie strony będą przestrzegać reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zajmuje się zarówno kwestiami połączonymi z związkami małżeńskimi, jak i innymi kwestami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To ważny punkt w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, ponieważ zapewnia rozwiązywanie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 27 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.