Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Warszawa

Kancelaria Saska Warszawa

Prawo pracy Warszawa

Prawo pracy to zakres przepisów, które określają warunki pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Stanowi ono prawa i obowiązki obu stron a także chroni układy zatrudnionych. Określając prawo pracy, zawarte są najistotniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są regulowane oraz egzekwowane przez odpowiednie urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani uczciwie i mają dostęp do właściwych warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z ważnych filarów naszej działalności. Do każdorazowej okoliczności podchodzimy indywidualnie a także ze specjalną starannością. Nasze oparcie i pomocułatwia podjęcie dobrej decyzji poprzez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych lub dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Prawo spadkowe Warszawa

Adwokat specjalizuje się w prawie spadkowym, jakie określa przekazywanie majątku po śmierci. Reguły spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku wymusza szczególnego przemyślenia sytuacji oraz wielu elementów. Fachowy adwokat potrafi pomóc w wyznaczeniu prawa do spadku i zagwarantować, iż wszelkie formalności zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem. Adwokat potrafi też poradzić w sporządzeniu testamentu, oraz w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspiera także w kierowaniu majątkiem, który został oddany w ramach spadku. Adwokat udzieli porady, jak uniknąć podatków od spadku, oraz jak najlepiej rozdzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Upadłość konsumencka Warszawa

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest umożliwienie osobom fizycznym zdjęcia z kredytów lub zmniejszenia ich wartości. Upadłość jest przystępna wyłącznie dla osób, które nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Umożliwia ona zdobycie uwolnienia z długów lub obniżenia ich wartości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem i sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki temu środki pozyskane podczas sprzedaży mogą być oddane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym rozwiązaniem w razie, gdy dłużnik nie może pokryć swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Kancelaria kanoniczna Warszawa

Kancelaria Kanoniczna to instytucja wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej zadaniem jest zapewnieniem, że wszystkie strony będą przestrzegać zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami powiązanymi z związkami małżeńskimi, jak i innymi kwestami m.in. zawieraniem przymierza, ekskomuniką, unieważnieniem małżeństw czy wyborem biskupów. To znaczący czynnik w życiu wiernych i również całej wspólnoty kościelnej, bowiem gwarantuje rozstrzyganie spraw zgodnie z prawem kanonicznym.
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria prawa budowlanego Warszawa

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma oferująca pomoce prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to profesjonalni prawnicy o doskonałych umiejętnościach, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu kłopotów związanych z prawem budowlanym. Dostarczamy także informacje i pomoce prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi specjaliści mogą wesprzeć w kierowaniu procesami budowy, w tym w konsultacjach, sporządzaniu umów oraz wypełnianiu wymogów prawnych. Umożliwiamy profesjonalne usługi, krótki czas realizacji i wygodne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kredyty frankowe Warszawa

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane w latach 2005-2010 we frankach szwajcarskich. Były one wtedy bardziej opłacalne niż pożyczki w złotówkach. Natomiast po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości franka szwajcarskiego znacząco wzrosły. Spora części kredytobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z sporymi stawkami oraz trudnościami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, jakie pomogły pożyczkobiorcą. Pomoc ta obejmowała m.in. umorzenie części pożyczek bądź ich zmniejszenie i przesunięcie terminu spłaty.
Kredyty frankowe

Prawo cywilne Warszawa

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych gałęzi prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Odnosi się ono wszystkim sferom ludzkiego życia, od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem a także własnością. Działaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom i również prezentowanie ich interesów w sądzie albo innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w konfliktach cywilnych, w tym w działaniach sądowych i arbitrażowych. Posłuży również w pisaniu a także negocjowaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach i również ocenach prawnych. Może także pomagać w kwestiach własności, długów, spadków a także innych powiązanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w poznaniu oraz zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on pomóc w sprawach długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, spadków, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi dodatkowo pomóc swoim klientom w stworzeniu materiałów informacyjnych, w tym w przygotowaniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy i również sprzeciwów, a także w napisaniu wniosków sądowych. Posłuży również w zdaniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew bądź dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Warszawa

Doradztwo prawne to pomoc, która ma za zadanie udzielenie rady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych bądź stworzenie dokumentów prawnych w konkretnym przypadku. Doradcy prawni potrafią być specjalistami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można zaoszczędzić pieniądze i czas, bowiem mają one szeroką wiedzę na temat prawa. Mogą też pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom pojąć, jakie funkcjonują przepisy a także jak je używać w konkretnej sytuacji.
Doradztwo prawne

Prawo rodzinne Warszawa

Prawo rodzinne to zbiór norm określających kontakty pomiędzy członkami rodziny. Zajmuje się ono regulowaniem praw i obowiązków osób należących do rodziny a także stosunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach owego prawa znajdziemy na przykład ustawy dotyczące: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na mocy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony własnowolnie oraz nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa także ustalanie pochodzenia rodzinnego. Stawia, że ojcem dziecka jest małżonek mamy, natomiast matką kobieta, jakia je urodziła. Jednakże, jeśli małżonek matki nie jest rodzicem dziecka, może on uznać dziecko, jeżeli mama i tata dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne reguluje również kwestie dotyczące utrzymania i opieki dzieci. Opiekunowie mają obowiązek chronić rozkwit i szczęście dziecka. Rodzice mają obowiązek też utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne określa również kwestie tyczące się ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa oraz wspomagać w budowaniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zadzwoń: 608-706-091
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 608-706-091
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 24 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.