Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Warszawa Bemowo

Kancelaria Saska Warszawa Bemowo

Prawo pracy Bemowo

Prawo pracy to zbiór przepisów, które określają kontakty pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Ustanawia ono prawa i obowiązki obu stron oraz dba o układy zatrudnionych. Określając kodeks pracy, ujęte są najistotniejsze sprawy, takie jak czas pracy. Przepisy dotyczące kodeksu pracy są tworzone a także egzekwowane przez odpowiednie urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani uczciwie i posiadają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z ważnych filarów naszej działalności. Do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie a także ze szczególną dbałością. Nasze wsparcie oraz pomoczapewnia podjęcie właściwej decyzji przez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych badź uważacie, iż nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Prawo rodzinne Bemowo

Prawo rodzinne to zespół zasad określających kontakty pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny oraz stosunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa znajdziemy między innymi uchwały tyczące się: małżeństwa, separacji, rozwodu, ustalenie ojcostwa i macierzyństwa, adopcja, opieka i utrzymanie dzieci, uprawnienia rodzicielskie, używanie nazwiska, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, spadków, alimentów a także spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony własnowolnie a także nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa także ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Uważa on, że ojcem dziecka jest mąż matki, a mamą kobieta, która je urodziła. Tymczasem, jeśli mąż mamy nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on zaakceptować je za swoje, jeśli mama i tata dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne określa również sytuacje tyczyć się opieki i utrzymania dzieci. Rodziciele powinni dbać o rozwój i szczęście dziecka. Rodzice mają obowiązek też danie bytu dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje również kwestie tyczące się separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to dbając o interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa a także pomagać w tworzeniu zdrowych relacji.
Prawo rodzinne

Prawo spadkowe Bemowo

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są określone w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymusza szczególnego zbadania sprawy i wielu elementów. Fachowy adwokat może wesprzeć w ustaleniu prawa do spadku i potwierdzić, że wszelkie formalności zostaną zrobione zgodnie z prawem. Adwokat potrafi również poradzić w stworzeniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wartości. Adwokat ułatwia też w dysponowaniu majątkiem, który został wręczony w ramach spadku. Adwokat zaleci, jak uniknąć podatków od spadku, oraz jak najrozsądniej rozdzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Prawo cywilne Bemowo

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych gałęzi prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Odnosi się ono każdym sferom ludzkiego postępowania, od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem oraz własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom i prezentowanie ich problemów w sądzie bądź innych organizacjach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje szereg usług, w tym przedstawienie klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Posłuży również w pisaniu i negocjowaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach a także ocenach prawnych. Może dodatkowo pomagać w kwestiach własności, długów, dziedziczenia oraz innych kwestiach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w poznaniu oraz wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on pomóc w kwestiach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w zorganizowaniu druków, w tym w przygotowaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg oraz uwag, a także w opracowaniu wniosków sądowych. Wesprze również w oddaniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew lub wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Upadłość konsumencka Bemowo

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego zamiarem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z kredytów lub zniżenia ich wartości. Upadłość jest dostępna jedynie dla osób, które nie mogą opłacić swoich zobowiązań. Umożliwia ona zdobycie zdjęcia z długów badź obniżenia ich wielkości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem oraz sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki temu fundusze zdobyte podczas sprzedaży mogą być przekazane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym rozwiązaniem w razie, jeśli dłużnik nie potrafi uregulować swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Doradztwo prawne Bemowo

Doradztwo prawne to pomoc, jaka ma na celu udzielenie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych albo przygotowanie dokumentów prawnych w danym przypadku. Doradcy prawni mogą być ekspertami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Dzięki ich usługom można zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ mają one dużą wiedzę na temat prawa. Mogą również pomóc w rozwiązywaniu problemów, jakie wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne daje klientom poznać, jakie funkcjonują przepisy oraz jak je wykorzystywać w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Kredyty frankowe Bemowo

Kredyty frankowe to pożyczki przekazywane od 2005 roku do 2010 roku w walucie frank szwajcarski. Były one wtenczas niezwykle opłacalne niż pożyczki w polskich złotych. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości franka szwajcarskiego znacznie wzrosły. Spora części pożyczkobiorców, jacy byli odpowiedzialni za spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z sporymi stawkami oraz przeszkodami w spłacie zadłużeń. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, jakie posłużyły spłacającym. Pomoc ta obejmowała m.in. anulowanie części zaległości lub ich zmniejszenie a także przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Kancelaria kanoniczna Bemowo

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, która ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej działaniem jest gwarantowanie, iż wszelkie strony będą stosować się do reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami połączonymi z związkami małżeńskimi, jak i innymi kwestami m.in. wyborem biskupów, zawieraniem przymierza, unieważnieniem małżeństw albo ekskomuniką. To ważny element w życiu wierzących i całej wspólnoty kościelnej, bowiem zapewnia rozstrzyganie spraw w oparciu o prawo kanoniczne.
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria prawa budowlanego Bemowo

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma oferująca usługi prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to doświadczeni prawnicy o szerokich kwalifikacjach, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich poziomach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów połączonych z prawem budowlanym. Zapewniamy również wiedzę i porady prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci potrafią pomóc w kierowaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, tworzeniu umów a także spełnianiu wymogów prawnych. Gwarantujemy specjalne usługi, krótki czas realizacji i elastyczne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 28 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.