Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Ursynów

Kancelaria Saska Ursynów

Prawo pracy Ursynów

Prawo pracy to zakres przepisów, jakie określają stosunki pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Stanowi ono prawa i obowiązki obu stron oraz chroni interesy pracowników. Określając prawo pracy, ujęte są najistotniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, czas pracy, wynagrodzenie, bezpieczeństwo i higiena pracy, ochrona przed wypowiedzeniem, urlop wypoczynkowy oraz inne przysługujące pracownikom prawa. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są wyznaczane i realizowane przez odpowiednie organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnieni są traktowani uczciwie a także mają dostęp do godnych warunków pracy. Prawo pracy tworzy jeden z istotniejszych filarów naszej działalności. Do każdorazowej sprawy podchodzimy indywidualnie i również ze szczególną dbałością. Nasze oparcie i pomocpozwala na podjęcie odpowiednie decyzji poprzez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych badź uważacie, iż nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kancelaria prawa budowlanego Ursynów

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to fachowa firma udzielająca pomoce prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o wysokich umiejętnościach, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnorakich stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu kłopotów powiązanych z prawem budowlanym. Zapewniamy także informacje i porady prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi specjaliści potrafią pomóc w zarządzaniu procesami budowy, w tym w porach, przygotowywaniu umów i spełnianiu wymogów prawnych. Zapewniamy fachowe usługi, krótki czas realizacji i również wygodne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Prawo rodzinne Ursynów

Prawo rodzinne to zbiór norm określających kontakty pomiędzy członkami rodziny. Zajmuje się ono ustalaniem obowiązków oraz praw osób przynależących do rodziny i dodatkowo warunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa znajdziemy wśród niego ustawy tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być określone dobrowolnie a także nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa także ustalanie pochodzenia rodzinnego. Przyjmuje, że ojcem dziecka jest mąż matki, a mamą kobieta, która je urodziła. Tymczasem, jeśli małżonek matki nie jest biologicznym ojcem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeśli matka i ojciec dziecka wyrażą na to zgodę. Prawo rodzinne określa też kwestie dotyczące opieki i utrzymania dzieci. Opiekunowie mają obowiązek dbać o rozwój i szczęście dziecka. Rodzice mają obowiązek także utrzymanie dziecka, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne reguluje również kwestie dotyczące alimentów, rozwodu, separacji, używania nazwiska, spadków, ubezwłasnowolnienia i ochrony osób najsłabszych. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa oraz wspomagać w budowaniu harmonijnych relacji.
Prawo rodzinne

Prawo spadkowe Ursynów

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są określone w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymaga precyzyjnego przeanalizowania sprawy i wielu elementów. Biegły adwokat może wspomóc w wyznaczeniu prawa do spadku i potwierdzić, iż każde formalności zostaną zrealizowane razem z prawem. Adwokat może także wesprzeć w przygotowaniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspiera także w kierowaniu majątkiem, który został wręczony w ramach spadku. Adwokat zaleci, jak uciec od podatków od spadku, a także jak najlepiej rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Upadłość konsumencka Ursynów

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest umożliwienie osobom fizycznym zdjęcia z kredytów albo zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest osiągalna tylko dla osób, które nie potrafią uregulować swoich zobowiązań. Zapewnia ona zdobycie zdjęcia z długów lub zniżenia ich wielkości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd ustala syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem a także sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki czemu środki finansowe otrzymane podczas sprzedaży mogą być oddane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym rozwiązaniem w momencie, kiedy dłużnik nie potrafi spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Kancelaria kanoniczna Ursynów

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej zadaniem jest zapewnieniem, iż wszystkie strony będą stosować się do zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zajmuje się zarówno sprawami połączonymi z małżeństwem, to również innymi sprawami m.in. unieważnieniem małżeństw, ekskomuniką, wybrem biskupów lub zawieraniem przymierza. To znaczący punkt w życiu wierzących a także całej wspólnoty kościelnej, bowiem umożliwia rozwiązywanie spraw w oparciu o prawo kanoniczne.
Kancelaria kanoniczna

Prawo cywilne Ursynów

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych dziedzin prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Odnosi się ono wszelakim sferom ludzkiego postępowania, od podpisywania umów po zachowania połączone z obywatelstwem i również własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom oraz prezentowanie ich problemów w sądzie lub innych organizacjach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje szereg usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i również arbitrażowych. Posłuży zarówno w sporządzaniu oraz negocjowaniu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach oraz ocenach prawnych. Może również doradzać w kwestiach własności, kredytów, dziedziczenia i innych sprawach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi dodatkowo pomóc swoim klientom w poznaniu i również zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Potrafi on pomóc w sprawach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi też pomóc swoim klientom w opracowaniu materiałów informacyjnych, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy oraz uwag, a także w napisaniu wniosków sądowych. Wesprze też w dostarczeniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew bądź zrobieniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Ursynów

Doradztwo prawne to usługa, która ma na celu zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych lub przygotowanie materiałów prawnych w danym przypadku. Doradcy prawni mogą być doradcami w sprawach podatkowych, cywilnych, karnych bądź prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można przyoszczędzić pieniądze i czas, bowiem zawierają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią także pomóc w rozwiązywaniu problemów, które potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom zrozumieć, jakie działają przepisy i również jak je zastosować w konkretnej sprawie.
Doradztwo prawne

Kredyty frankowe Ursynów

Kredyty frankowe to pożyczki przekazywane w latach od 2005 do 2010 we frankach szwajcarskich. Były one wtenczas bardziej korzystne niż pożyczki w polskich złotych. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., wartości CHF znacznie wzrosły. Wielu kredytobiorców, którzy byli odpowiedzialni za spłaty rat pożyczek w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z dużymi opłatami a także przeszkodami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził znaczną ilość ustaw oraz pomocy, jakie posłużyły spłacającym. Pomoc ta zawierała m.in. zniesienie części zaległości bądź ich zmniejszenie a także przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 17 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.