Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Ursus

Kancelaria Saska Ursus

Prawo pracy Ursus

Prawo pracy to zakres przepisów, które wpływają na kontakty między pracodawcą a pracownikiem. Ustanawia ono prawa i cele obu stron oraz monitoruje układy zatrudnionych. Określając prawo pracy, uwzględnione są najważniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Nakazy dotyczące prawa pracy są wyznaczane i realizowane przez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani sprawiedliwie oraz mają dostęp do godnych warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z głównych filarów naszej działalności. Do każdorazowej sprawy podchodzimy indywidualnie i również ze specjalną starannością. Nasze oparcie oraz pomocułatwia podjęcie dobrej decyzji przez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych lub podejrzewacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Kancelaria kanoniczna Ursus

Kancelaria Kanoniczna to placówka wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie spraw powiązanych z prawem kanonicznym. Jej zadaniem jest zapewnieniem, że wszystkie strony będą stosować się do reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami połączonymi z związkami małżeńskimi, a także innymi kwestami m.in. unieważnieniem małżeństw, ekskomuniką, wybrem biskupów lub zawieraniem przymierza. To ważny punkt w życiu wiernych i całej wspólnoty kościelnej, ponieważ umożliwia rozstrzyganie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria prawa budowlanego Ursus

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma udzielająca usługi prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to niezawodni prawnicy o szerokich kwalifikacjach, którzy mają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnych stopniach. Wspieramy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów połączonych z prawem budowlanym. Zapewniamy również informacje i pomoce prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi specjaliści potrafią pomóc w zarządzaniu procesami budowy, w tym w konsultacjach, przygotowywaniu umów a także wypełnianiu wymogów prawnych. Obiecujemy specjalistyczne usługi, szybki czas realizacji i wygodne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Upadłość konsumencka Ursus

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego planem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z kredytów lub zmniejszenia ich wartości. Upadłość jest osiągalna jedynie dla osób, które nie są w stanie opłacić swoich zobowiązań. Pozwala ona uzyskanie uwolnienia z długów albo zniżenia ich wartości. W przypadku upadłości konsumenckiej sąd ustala syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem a także sprzedażą dobytku dłużnika. Dzięki czemu środki finansowe pozyskane podczas sprzedaży mogą być przekazane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym wyjściem w sytuacji, jeśli dłużnik nie może spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo cywilne Ursus

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych dziedzin prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Odnosi się ono wszelakim sferom ludzkiego postępowania, zaczynając od podpisywania umów po zachowania połączone z obywatelstwem oraz własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom oraz reprezentowanie ich problemów w sądzie bądź innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje szereg usług, w tym przedstawienie klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych oraz arbitrażowych. Posłuży także w sporządzaniu oraz ustalaniu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach a także ocenach prawnych. Potrafi dodatkowo pomagać w sprawach własności, kredytów, dziedziczenia a także innych rzeczach powiązanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi dodatkowo pomóc swoim klientom w poznaniu oraz wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Może on doradzać w sprawach długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, spadków, własności i innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może dodatkowo pomóc swoim klientom w zorganizowaniu materiałów, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy a także sprzeciwów, a także w opracowaniu wniosków sądowych. Wesprze też w zdaniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew lub dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Prawo spadkowe Ursus

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, jakie określa przekazywanie majątku po śmierci. Reguły spadku są opisane w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku potrzebuje precyzyjnego przemyślenia sprawy oraz wielu elementów. Biegły adwokat potrafi wspomóc w wyznaczeniu prawa do spadku i potwierdzić, że wszelkie czynności zostaną wykonane razem z prawem. Adwokat może także wesprzeć w przygotowaniu testamentu, i również w zapewnieniu jego wagi. Adwokat wspomaga także w kierowaniu majątkiem, jaki został przekazany w ramach spadku. Adwokat udziela porad, jak uniknąć podatków od spadku, a także jak odpowiednio rozłożyć majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Kredyty frankowe Ursus

Kredyty frankowe to pożyczki udzielone w latach 2005-2010 w walucie frank szwajcarski. Były one wówczas bardziej korzystne niż pożyczki w PLN. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, ceny franka szwajcarskiego zdecydowanie wzrosły. Wielu kredytobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z wysokimi ratami a także trudnościami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które wsparły spłacającym. Pomoc ta obejmowała m.in. uchylenie części zaległości bądź ich zmniejszenie a także przesunięcie okresu zapłaty.
Kredyty frankowe

Prawo rodzinne Ursus

Prawo rodzinne to zbiór zasad określających kontakty między członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny a także stosunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa odnajdziemy wśród niego regulacje tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo zgodnie z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być wypowiedziany własnowolnie i bez przymusu. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje też ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Przewiduje, że tatą dziecka jest mąż mamy, a matką kobieta, jakia je urodziła. Jednakże, jeśli małżonek matki nie jest biologicznym ojcem dziecka, może on uznać je za swoje, jeżeli tata i mama dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne określa też sytuacje odnoszące się do utrzymania i opieki dzieci. Rodzice powinni troszczyć się o rozwój i dobro dziecka. Obowiązkiem rodziców jest również utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne reguluje również kwestie tyczące się separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i również pomagać w budowaniu zdrowych relacji.
Prawo rodzinne

Doradztwo prawne Ursus

Doradztwo prawne to pomoc, jaka ma na celu dostarczenie porady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych albo stworzenie dokumentów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni mogą być specjalistami w sprawach karnych. Dzięki ich pomocą można przyoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ zawierają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią też pomóc w rozwiązywaniu problemów, jakie potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne daje klientom poznać, które działają przepisy i również jak je używać w określonej kwestii.
Doradztwo prawne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 15 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.