Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Targówek

Kancelaria Saska Targówek

Prawo pracy Targówek

Prawo pracy to zakres przepisów, jakie regulują stosunki między pracownikiem a pracodawcą. Stanowi ono prawa i obowiązki obu stron i również chroni interesy zatrudnionych. Określając kodeks pracy, uwzględnione są najważniejsze kwestie, takie jak czas pracy. Nakazy dotyczące prawa pracy są ustanawiane a także realizowane przez odpowiednie urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że zatrudnieni są traktowani sprawiedliwie i posiadają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z głównych fundamentów naszej działalności. Do każdej okoliczności podchodzimy indywidualnie i również z niezwykłą dbałością. Nasze wsparcie a także pomocpozwala na podjęcie właściwej decyzji poprzez klienta. Jeżeli nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych albo uważacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Doradztwo prawne Targówek

Doradztwo prawne to pomoc, jaka ma na celu dostarczenie porady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych bądź opracowanie materiałów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni mogą być specjalistami w sprawach podatkowych, cywilnych, karnych bądź prawa pracy. Dzięki ich usługom można przyoszczędzić czas i pieniądze, gdyż zawierają one dużą wiedzę na temat prawa. Mogą również pomóc w rozwiązywaniu problemów, które potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom zrozumieć, jakie funkcjonują przepisy a także jak je używać w danej sprawie.
Doradztwo prawne

Prawo rodzinne Targówek

Prawo rodzinne to zbiór zasad regulujących związki między członkami rodziny. Zajmuje się ono określaniem obowiązków oraz praw osób przynależących do rodziny oraz warunkami majątkowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie tego prawa odnajdziemy między innymi uchwały tyczące się: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na podstawie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być wypowiedziany samodzielnie a także nacisku. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje także ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Zakłada on, że ojcem dziecka jest mąż matki, natomiast matką kobieta, która je urodziła. Jeżeli jednak małżonek mamy nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on uznać je za swoje, jeśli tata i mama dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne określa też sytuacje nawiązywać do opieki i utrzymania dzieci. Rodzice powinni troszczyć się o rozwój i szczęście dziecka. Obowiązkiem rodziców jest również zagwarantować środki do życia dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne określa także kwestie tyczące się alimentów, rozwodu, separacji, używania nazwiska, spadków, ubezwłasnowolnienia i ochrony osób najsłabszych. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa i wspierać w budowaniu zdrowych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria prawa budowlanego Targówek

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalna firma udzielająca pomoce prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o doskonałych umiejętnościach, jacy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnych stopniach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów połączonych z prawem budowlanym. Dostarczamy także informacje i pomoce prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi specjaliści potrafią pomóc w zarządzaniu procesami budowy, w tym w konsultacjach, pisaniu umów oraz wypełnianiu wymogów prawnych. Obiecujemy profesjonalne usługi, szybki czas realizacji a także elastyczne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Targówek

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, która ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, iż wszystkie strony będą stosować się do zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami powiązanymi z związkami małżeńskimi, jak i innymi kwestami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To znaczący czynnik w życiu wierzących a także całej wspólnoty kościelnej, bowiem umożliwia rozwiązywanie spraw na podstawie prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Upadłość konsumencka Targówek

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego celem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z długów bądź obniżenia ich wartości. Upadłość jest odpowiednia jedynie dla osób, jakie nie mogą rozliczyć swoich zadłużeń. Zapewnia ona uzyskanie zwolnienia z długów badź obniżenia ich wartości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem i sprzedażą dobytku dłużnika. Dzięki temu środki finansowe pozyskane podczas sprzedaży mogą być przekazane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest koniecznym rozwiązaniem w przypadku, jeżeli dłużnik nie potrafi spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo cywilne Targówek

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych części prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Dotyczy ono wszelakim sferom ludzkiego działania, zaczynając od zawierania umów po zachowania połączone z obywatelstwem i własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielanie rad klientom a także prezentowanie ich interesów w sądzie lub innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym pełni zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Pomoże także w pisaniu i również uzgadnianiu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach i ocenach prawnych. Potrafi też pomagać w sprawach własności, długów, dziedziczenia oraz innych kwestiach połączonych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może także pomóc swoim klientom w pojęciu a także zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on doradzać w sprawach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności i innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi dodatkowo pomóc swoim klientom w stworzeniu dokumentów, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg oraz sprzeciwów, a też w stworzeniu wniosków sądowych. Posłuży też w oddaniu pozwu, oddaniu odpowiedzi na pozew lub dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Kredyty frankowe Targówek

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane od 2005 roku do 2010 roku w CHF. Były one wówczas niezwykle opłacalne niż pożyczki w złotówkach. Natomiast po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości franka szwajcarskiego zdecydowanie wzrosły. Wielu pożyczkobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat zaległości w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z sporymi stawkami a także komplikacjami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które pomogły kredytobiorcą. Pomoc owa obejmowała m.in. uchylenie części pożyczek bądź ich zmniejszenie i również przesunięcie czasu zapłaty.
Kredyty frankowe

Prawo spadkowe Targówek

Adwokat specjalizuje się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Reguły spadku są określone w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymusza ścisłego przeanalizowania sprawy a także wielu elementów. Doświadczony adwokat potrafi poradzić w ustaleniu prawa do spadku i potwierdzić, że każde procedury zostaną zrobione zgodnie z prawem. Adwokat potrafi też wspomóc w sporządzeniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wagi. Adwokat ułatwia także w kierowaniu majątkiem, jaki został wydany w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uniknąć podatków od spadku, a także jak najlepiej rozdzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 26 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.