Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Śródmieście

Kancelaria Saska Śródmieście

Prawo pracy Śródmieście

Prawo pracy to zakres przepisów, które określają kontakty między pracodawcą a pracownikiem. Określa ono prawa i cele obu stron oraz chroni układy pracowników. Ustalając kodeks pracy, ujęte są najistotniejsze sprawy, takie jak czas pracy. Przepisy dotyczące prawa pracy są regulowane a także wymagane poprzez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż pracownicy są traktowani uczciwie i posiadają dostęp do właściwych warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z istotniejszych fundamentów naszej działalności. Do każdorazowej okoliczności podchodzimy indywidualnie i również ze szczególną starannością. Nasze wsparcie a także pomocumożliwia podjęcie dobrej decyzji przez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych lub dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Prawo cywilne Śródmieście

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych gałęzi prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Tyczy się ono wszelakim sferom ludzkiego działania, od podpisywania umów po zachowania połączone z obywatelstwem a także własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielanie rad klientom i również prezentowanie ich interesów w sądzie bądź innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym pełni zbiór usług, w tym przedstawienie klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych a także arbitrażowych. Posłuży zarówno w pisaniu i również uzgadnianiu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach i również opiniach prawnych. Może dodatkowo doradzać w kwestiach własności, długów, dziedziczenia a także innych powiązanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może też pomóc swoim klientom w zrozumieniu i zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Może on doradzać w sprawach długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, spadków, własności i innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi dodatkowo pomóc swoim klientom w opracowaniu druków, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy a także zastrzeżeń, a też w opracowaniu wniosków sądowych. Doradzi również w dostarczeniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew bądź dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Kredyty frankowe Śródmieście

Kredyty frankowe to pożyczki dostarczane od 2005 r. do 2010 r. w CHF. Były one wtedy bardziej opłacalne niż pożyczki w PLN. Jednak po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, ceny franka szwajcarskiego znacząco wzrosły. Wielu pożyczkobiorców, jacy byli zobowiązani do spłaty rat zaległości w walucie CHF, zaczęło zmagać się z dużymi stawkami oraz komplikacjami w spłacie zadłużeń. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, które pomogły kredytobiorcą. Pomoc owa zawierała m.in. uchylenie części pożyczek bądź ich obniżenie oraz przesunięcie terminu spłaty.
Kredyty frankowe

Prawo rodzinne Śródmieście

Prawo rodzinne to zespół zasad regulujących stosunki pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny oraz warunkami majątkowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie tego prawa odnajdziemy na przykład ustawy dotyczące: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo na mocy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być określone własnowolnie a także nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje też ustalanie pochodzenia rodzinnego. Stawia, iż ojcem dziecka jest mąż mamy, a matką kobieta, jakia je urodziła. Tymczasem, jeśli małżonek matki nie jest rodzicem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeśli matka i ojciec dziecka pozwolą na to. Prawo rodzinne reguluje również sytuacje dotyczące opieki i utrzymania dzieci. Rodziciele muszą troszczyć się o rozkwit i dobro dziecka. Obowiązkiem rodziców jest również zagwarantować środki do życia dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny określa również kwestie dotyczące separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa oraz wspierać w tworzeniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria prawa budowlanego Śródmieście

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalna firma oferująca pomoce prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to doświadczeni prawnicy o doskonałych umiejętnościach, jacy posiadają długoletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnych stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu problemów związanych z prawem budowlanym. Dostarczamy również wiedzę i pomoce prawne na temat projektów budowlanych, transakcji budowlanych, zezwoleń budowlanych, a także zagadnień związanych z ustawami budowlanymi i zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci potrafią pomóc w kierowaniu procesami budowy, w tym w konsultacjach, tworzeniu umów i przestrzeganiu wymogów prawnych. Zapewniamy specjalne usługi, krótki czas realizacji i elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Śródmieście

Kancelaria Kanoniczna to placówka wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest gwarantowanie, że wszystkie strony będą stosować się do zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami związanymi z związkami małżeńskimi, jak również innymi sprawami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To ważny aspekt w życiu wierzących i również całej wspólnoty kościelnej, gdyż gwarantuje rozwiązywanie spraw opierając się na prawie kanonicznym.
Kancelaria kanoniczna

Doradztwo prawne Śródmieście

Doradztwo prawne to usługa, która ma za zadanie zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych czy stworzenie materiałów prawnych w konkretnym przypadku. Doradcy prawni mogą być fachowcami w sprawach cywilnych, podatkowych czy prawa pracy. Na skutek ich pomocą można zaoszczędzić czas i pieniądze, gdyż posiadają one szeroką wiedzę na temat prawa. Mogą także pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom zrozumieć, jakie obowiązują przepisy i jak je wykorzystywać w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Upadłość konsumencka Śródmieście

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest umożliwienie osobom fizycznym uwolnienia z kredytów albo zniżenia ich wielkości. Upadłość jest dostępna wyłącznie dla osób, jakie nie dają rady uregulować swoich zadłużeń. Zapewnia ona zdobycie uwolnienia z długów czy zniżenia ich wartości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd wyznacza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem oraz sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki czemu środki finansowe pozyskane podczas sprzedaży mogą być przekazane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym wyjściem w przypadku, jeśli dłużnik nie potrafi opłacić swoich zadłużeń.
Upadłość konsumencka

Prawo spadkowe Śródmieście

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymaga szczególnego przeanalizowania sytuacji a także wielu czynników. Profesjonalny adwokat może wesprzeć w wyznaczeniu prawa do spadku i potwierdzić, iż każde procedury zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem. Adwokat może również pomóc w stworzeniu testamentu, oraz w zapewnieniu jego wagi. Adwokat ułatwia też w kierowaniu majątkiem, jaki został przekazany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uniknąć podatków od spadku, a także jak rozsądnie rozdzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 14 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.