Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Rembertów

Kancelaria Saska Rembertów

Prawo pracy Rembertów

Prawo pracy to szereg przepisów, jakie regulują warunki pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Stanowi ono prawa i cele obu stron i również chroni interesy pracowników. Określając kodeks pracy, zawarte są najistotniejsze kwestie, takie jak urlop wypoczynkowy, warunki zatrudnienia, ochrona przed wypowiedzeniem, wynagrodzenie, inne prawa przysługujące pracownikowi. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są tworzone a także wymagane przez wskazane urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że zatrudnieni są traktowani sprawiedliwie a także posiadają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z ważnych fundamentów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie oraz ze specjalną troską. Nasze wsparcie a także pomocpozwala na podjęcie właściwej decyzji przez klienta. Jeśli nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych lub dostrzegacie, iż nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kancelaria prawa budowlanego Rembertów

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalna firma udzielająca usługi prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o szerokich umiejętnościach, którzy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnorakich stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu kłopotów powiązanych z prawem budowlanym. Zapewniamy również wiedzę oraz pomoce prawne na temat projektów budowlanych, transakcji budowlanych, zezwoleń budowlanych, a także zagadnień związanych z ustawami budowlanymi i zarządzaniem nieruchomościami. Nasi specjaliści mogą pomóc w zarządzaniu procesami budowy, w tym w porach, pisaniu umów i również wypełnianiu wymogów prawnych. Gwarantujemy specjalistyczne usługi, szybki czas realizacji a także wygodne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kredyty frankowe Rembertów

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane od 2005 roku do 2010 roku w walucie frank szwajcarski. Były one wtedy bardziej opłacalne niż pożyczki w złotówkach. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., ceny franka szwajcarskiego znacznie wzrosły. Wielu spłacających, którzy byli odpowiedzialni za spłaty rat zaległości w walucie CHF, zaczęło zmagać się z wysokimi opłatami oraz komplikacjami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, które posłużyły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. zniesienie części zaległości czy ich obniżenie i przesunięcie czasu spłaty.
Kredyty frankowe

Prawo rodzinne Rembertów

Prawo rodzinne to zespół norm określających związki między członkami rodziny. Zajmuje się ono określaniem praw i obowiązków osób należących do rodziny oraz warunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa odkryjemy na przykład ustawy dotyczące: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na podstawie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być wypowiedziany dobrowolnie i bez przymusu. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje także ustalanie pochodzenia rodzinnego. Stawia, iż tatą dziecka jest małżonek mamy, natomiast matką kobieta, jakia je urodziła. Jeżeli jednak małżonek matki nie jest ojcem dziecka, może on uznać je za swoje dziecko, jeżeli mama i tata dziecka pozwolą na to. Prawo rodzinne określa też kwestie dotyczące opieki i utrzymania dzieci. Opiekunowie powinni troszczyć się o rozwój i szczęście dziecka. Rodzice mają obowiązek również zagwarantować środki do życia dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny określa również kwestie tyczące się ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa i pomagać w budowaniu silnych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria kanoniczna Rembertów

Kancelaria Kanoniczna to instytucja wyznaniowa, jaka ma na celu rozpatrywanie kwestii związanych z prawem kanonicznym. Jej zadaniem jest gwarantowanie, że wszystkie strony będą trzymać się reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami połączonymi z małżeństwem, a także innymi kwestami m.in. wyborem biskupów, zawieraniem przymierza, unieważnieniem małżeństw albo ekskomuniką. To znaczący czynnik w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, gdyż pozwala rozwiązywanie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Doradztwo prawne Rembertów

Doradztwo prawne to usługa, która ma na celu dostarczenie rady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych bądź stworzenie materiałów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni mogą być specjalistami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można przyoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ mają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią również pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne daje klientom zrozumieć, które funkcjonują przepisy i jak je używać w konkretnej sprawie.
Doradztwo prawne

Upadłość konsumencka Rembertów

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego zamiarem jest zapewnienie osobom fizycznym uwolnienia z długów albo zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest przystępna jedynie dla osób, które nie są w stanie spłacić swoich zobowiązań. Umożliwia ona uzyskanie zdjęcia z długów albo zmniejszenia ich wartości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem i również sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki temu środki finansowe pozyskane podczas sprzedaży mogą być oddane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest nieuniknionym wyjściem w przypadku, kiedy dłużnik nie może spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo cywilne Rembertów

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych gałęzi prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Dotyczy ono wszelakim sferom ludzkiego postępowania, zaczynając od zawierania umów po zachowania połączone z obywatelstwem a także własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom i reprezentowanie ich interesów w sądzie bądź innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Pomoże także w tworzeniu a także negocjowaniu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach i również opiniach prawnych. Potrafi też pomagać w kwestiach własności, długów, dziedziczenia a także innych rzeczach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może też pomóc swoim klientom w pojęciu i również wdrożeniu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Może on pomóc w sprawach własności, wynajmu, długów, spadków, zachowań konsumenckich oraz innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi też pomóc swoim klientom w opracowaniu druków, w tym w przygotowaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg oraz sprzeciwów, a też w napisaniu wniosków sądowych. Wesprze także w dostarczeniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew czy zrobieniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Prawo spadkowe Rembertów

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Reguły spadku są określone w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku potrzebuje ścisłego zbadania sprawy oraz wielu czynników. Biegły adwokat potrafi wesprzeć w wyznaczeniu prawa do spadku i zagwarantować, że wszelkie formalności zostaną zrealizowane zgodnie z prawem. Adwokat może także pomóc w stworzeniu testamentu, i również w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspiera również w dysponowaniu majątkiem, który został oddany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uciec od podatków od spadku, oraz jak prawidłowo rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 13 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.