Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Praga Południe

Kancelaria Saska Praga Południe

Prawo pracy Praga Południe

Prawo pracy to zakres przepisów, które określają stosunki między pracownikiem a pracodawcą. Stanowi ono prawa i cele obu stron i również chroni interesy pracowników. Ustalając prawo pracy, ujęte są najistotniejsze kwestie, takie jak czas pracy. Przepisy dotyczące prawa pracy są ustanawiane i realizowane poprzez wskazane urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że zatrudnione osoby są traktowani uczciwie oraz mają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z ważnych filarów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie oraz z niezwykłą dokładnością. Nasze oparcie a także pomocumożliwia podjęcie odpowiednie decyzji poprzez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych albo myślicie, iż nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kredyty frankowe Praga Południe

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane od 2005 roku do 2010 roku w walucie frank szwajcarski. Były one wtedy znacznie opłacalne niż pożyczki w złotówkach. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., wartości franka szwajcarskiego znacząco wzrosły. Wielu kredytobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z dużymi ratami a także przeszkodami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na owe problemy rząd wprowadził wiele pomocy i ustaw, które posłużyły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. uchylenie części pożyczek bądź ich obniżenie i również przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Prawo rodzinne Praga Południe

Prawo rodzinne to zespół norm określających kontakty pomiędzy członkami rodziny. Zajmuje się ono ustalaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny a także warunkami majątkowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odkryjemy wśród niego uchwały dotyczące: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być wypowiedziany własnowolnie oraz nacisku. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje też ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Stawia, iż tatą dziecka jest mąż matki, a mamą kobieta, która je urodziła. Tymczasem, jeśli mąż mamy nie jest ojcem dziecka, może on zaakceptować je za swoje dziecko, jeśli tata i mama dziecka pozwolą na to. Prawo rodzinne reguluje także sytuacje tyczyć się opieki i utrzymania dzieci. Opiekunowie mają obowiązek dbać o rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek też utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje też kwestie tyczące się alimentów, rozwodu, separacji, używania nazwiska, spadków, ubezwłasnowolnienia i ochrony osób najsłabszych. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa oraz pomagać w tworzeniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Upadłość konsumencka Praga Południe

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego planem jest zapewnienie osobom fizycznym uwolnienia z długów bądź zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest dostępna tylko dla osób, które nie mogą uregulować swoich zobowiązań. Pozwala ona zdobycie zdjęcia z długów albo zmniejszenia ich wartości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd ustala syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem i sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki czemu środki pozyskane podczas sprzedaży mogą być przekazane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym rozwiązaniem w przypadku, jeśli dłużnik nie może opłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Doradztwo prawne Praga Południe

Doradztwo prawne to usługa, jaka ma za zadanie udzielenie rady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych lub opracowanie dokumentów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni potrafią być specjalistami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Dzięki ich pomocą można przyoszczędzić czas i pieniądze, gdyż posiadają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią także pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne pozwala klientom pojąć, które obowiązują przepisy i również jak je wykorzystywać w konkretnej sytuacji.
Doradztwo prawne

Kancelaria prawa budowlanego Praga Południe

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma udzielająca pomoce prawne w obrębie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o wysokich umiejętnościach, jacy mają wieloletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnorakich poziomach. Wspieramy naszych klientów w rozwiązywaniu problemów związanych z prawem budowlanym. Zapewniamy również informacje i pomoce prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi pracownicy potrafią poradzić w kierowaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, tworzeniu umów i również wypełnianiu wymogów prawnych. Gwarantujemy profesjonalne usługi, krótki czas realizacji oraz elastyczne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Prawo cywilne Praga Południe

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych gałęzi prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Dotyczy ono wszelakim sferom ludzkiego działania, zaczynając od zawierania umów po zachowania połączone z obywatelstwem a także własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom a także prezentowanie ich problemów w sądzie lub innych jednostkach. Adwokat w prawie cywilnym spełnia szereg usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w działaniach sądowych oraz arbitrażowych. Posłuży zarówno w tworzeniu a także negocjowaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach oraz ocenach prawnych. Potrafi też doradzać w kwestiach własności, długów, dziedziczenia oraz innych rzeczach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w pojęciu i również zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on doradzać w kwestiach długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, spadków, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może również pomóc swoim klientom w stworzeniu materiałów informacyjnych, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg i również sprzeciwów, a też w stworzeniu wniosków sądowych. Pomoże też w dostarczeniu pozwu, oddaniu odpowiedzi na pozew lub wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Kancelaria kanoniczna Praga Południe

Kancelaria Kanoniczna to organizacja wyznaniowa, która ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej działaniem jest zapewnieniem, iż wszystkie strony będą przestrzegać reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami powiązanymi z małżeństwem, to również innymi sprawami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To ważny punkt w życiu wierzących i całej wspólnoty kościelnej, bowiem pozwala rozwiązywanie spraw na podstawie prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Prawo spadkowe Praga Południe

Adwokat specjalizuje się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są opisane w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku wymusza ścisłego przeanalizowania sprawy oraz wielu czynników. Fachowy adwokat potrafi poradzić w ustaleniu prawa do spadku i zapewnić, iż wszelkie formalności zostaną zrealizowane razem z prawem. Adwokat może również wesprzeć w sporządzeniu testamentu, oraz w zapewnieniu jego wartości. Adwokat pomaga również w kierowaniu majątkiem, jaki został wydany w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uniknąć podatków od spadku, oraz jak odpowiednio podzielić majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 16 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.