Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Praga Północ

Kancelaria Saska Praga Północ

Prawo pracy Praga Północ

Prawo pracy to szereg przepisów, które wpływają na kontakty pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Określa ono przepisy i cele obu stron i również monitoruje układy zatrudnionych. Określając prawa pracy, uwzględnione są najistotniejsze kwestie, takie jak warunki zatrudnienia, czas pracy, wynagrodzenie, bezpieczeństwo i higiena pracy, ochrona przed wypowiedzeniem, urlop wypoczynkowy oraz inne przysługujące pracownikom prawa. Nakazy dotyczące prawa pracy są tworzone i realizowane przez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani uczciwie i mają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Kodeks pracy tworzy jeden z ważnych filarów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i ze szczególną dokładnością. Nasze oparcie i pomocpozwala na podjęcie słusznej decyzji przez klienta. Jeśli nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych albo dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Prawo cywilne Praga Północ

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych dziedzin prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Tyczy się ono wszelakim sferom ludzkiego życia, zaczynając od zawierania umów po zachowania połączone z obywatelstwem i własnością. Zadaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom oraz prezentowanie ich problemów w sądzie lub innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym wykonuje szereg usług, w tym reprezentuje klientów w konfliktach cywilnych, w tym w działaniach sądowych a także arbitrażowych. Pomoże również w pisaniu i również ustalaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach a także ocenach prawnych. Potrafi dodatkowo pomagać w sprawach własności, kredytów, spadków i również innych rzeczach związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może także pomóc swoim klientom w zrozumieniu i również wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Potrafi on doradzać w kwestiach własności, wynajmu, długów, spadków, zachowań konsumenckich i również innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może także pomóc swoim klientom w stworzeniu materiałów, w tym w napisaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg oraz zastrzeżeń, a też w opracowaniu wniosków sądowych. Pomoże również w dostarczeniu pozwu, oddaniu odpowiedzi na pozew albo wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Praga Północ

Doradztwo prawne to usługa, jaka ma na celu zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych czy przygotowanie dokumentów prawnych w danym przypadku. Doradcy prawni mogą być doradcami w sprawach cywilnych, podatkowych czy prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można przyoszczędzić pieniądze i czas, ponieważ mają one szeroką wiedzę na temat prawa. Potrafią też pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne pozwala klientom poznać, jakie funkcjonują przepisy oraz jak je używać w danej sprawie.
Doradztwo prawne

Prawo spadkowe Praga Północ

Adwokat rozwijający się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Normy spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, jednakże wykazanie prawa do spadku wymusza precyzyjnego przemyślenia sytuacji a także wielu czynników. Fachowy adwokat potrafi wspomóc w ustaleniu prawa do spadku i potwierdzić, iż każde procedury zostaną wykonane zgodnie z prawem. Adwokat potrafi też wesprzeć w stworzeniu testamentu, i również w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspiera także w dysponowaniu majątkiem, który został wydany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uciec od podatków od spadku, oraz jak prawidłowo rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Kredyty frankowe Praga Północ

Kredyty frankowe to pożyczki dostarczane w latach od 2005 do 2010 we frankach szwajcarskich. Były one wówczas niezwykle opłacalne niż pożyczki w PLN. Jednak po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., ceny franka szwajcarskiego zdecydowanie wzrosły. Wielu spłacających, którzy byli zobowiązani do spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z sporymi ratami a także trudnościami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na aktualne problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które posłużyły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. uchylenie części pożyczek bądź ich zmniejszenie i przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Kancelaria prawa budowlanego Praga Północ

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalistyczna firma udzielająca pomoce prawne w zakresie prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o doskonałych umiejętnościach, którzy mają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnych poziomach. Wspieramy naszych klientów w rozwiązywaniu problemów połączonych z prawem budowlanym. Świadczymy też informacje oraz pomoce prawne na temat projektów budowlanych, transakcji budowlanych, zezwoleń budowlanych, a także zagadnień związanych z ustawami budowlanymi i zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci potrafią wesprzeć w kierowaniu procesami budowy, w tym w konsultacjach, tworzeniu umów oraz przestrzeganiu wymogów prawnych. Obiecujemy fachowe usługi, szybki czas realizacji i również elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Prawo rodzinne Praga Północ

Prawo rodzinne to zbiór zasad regulujących stosunki między członkami rodziny. Zajmuje się ono ustalaniem obowiązków oraz praw osób należących do rodziny oraz warunkami finansowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odnajdziemy na przykład regulacje tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo na mocy Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony dobrowolnie oraz nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa również ustalanie pochodzenia rodzinnego. Przewiduje, iż tatą dziecka jest mąż matki, natomiast matką kobieta, jakia je urodziła. Tymczasem, jeśli małżonek mamy nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeżeli tata i mama dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne reguluje również kwestie odnoszące się do opieki i utrzymania dzieci. Rodziciele mają obowiązek dbać o rozwój i szczęście dziecka. Obowiązkiem rodziców jest też danie bytu dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje także sprawy tyczące się alimentów, rozwodu, separacji, używania nazwiska, spadków, ubezwłasnowolnienia i ochrony osób najsłabszych. Prawo to dbając o interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i również wspomagać w budowaniu zdrowych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria kanoniczna Praga Północ

Kancelaria Kanoniczna to placówka kościelna, jaka ma na celu rozpatrywanie kwestii powiązanych z prawem kanonicznym. Jej zadaniem jest gwarantowanie, że wszystkie strony będą trzymać się reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami powiązanymi z związkami małżeńskimi, jak i innymi kwestami m.in. zawieraniem przymierza, ekskomuniką, unieważnieniem małżeństw czy wyborem biskupów. To znaczący czynnik w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, ponieważ pozwala rozwiązywanie spraw zgodnie z prawem kanonicznym.
Kancelaria kanoniczna

Upadłość konsumencka Praga Północ

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego planem jest umożliwienie osobom fizycznym uwolnienia z kredytów czy obniżenia ich wartości. Upadłość jest odpowiednia jedynie dla osób, które nie są w stanie opłacić swoich zadłużeń. Gwarantuje ona otrzymanie zwolnienia z długów albo zniżenia ich wielkości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd wyznacza syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem a także sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki czemu fundusze pozyskane podczas sprzedaży mogą być przeznaczone na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym wyjściem w sytuacji, gdy dłużnik nie może spłacić swoich zadłużeń.
upadlosc konsumencka 3

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 30 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.