Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Ochota

Kancelaria Saska Ochota

Prawo pracy Ochota

Prawo pracy to zakres przepisów, jakie określają stosunki między pracodawcą a pracownikiem. Ustanawia ono przepisy i obowiązki obu stron a także dba o układy zatrudnionych. Określając kodeks pracy, uwzględnione są najważniejsze sprawy, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Nakazy dotyczące prawa pracy są wyznaczane oraz egzekwowane poprzez wskazane organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż zatrudnione osoby są traktowani uczciwie a także posiadają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z ważnych fundamentów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie oraz z niezwykłą dbałością. Nasze oparcie i pomocułatwia podjęcie właściwej decyzji przez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych badź myślicie, że nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Kredyty frankowe Ochota

Kredyty frankowe to pożyczki dostarczane w latach od 2005 do 2010 we frankach szwajcarskich. Były one wówczas niezwykle korzystne niż pożyczki w polskich złotych. Natomiast po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., wartości franka szwajcarskiego zdecydowanie wzrosły. Spora części kredytobiorców, którzy byli odpowiedzialni za spłaty rat zaległości w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z sporymi ratami oraz trudnościami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, jakie posłużyły spłacającym. Pomoc ta obejmowała m.in. uchylenie części pożyczek bądź ich obniżenie i przesunięcie czasu spłaty.
Kredyty frankowe

Doradztwo prawne Ochota

Doradztwo prawne to usługa, jaka ma na celu zapewnienie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych lub przygotowanie dokumentów prawnych w konkretnym przypadku. Doradcy prawni potrafią być doradcami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Na skutek ich pomocą można zaoszczędzić pieniądze i czas, bowiem zawierają one dużą wiedzę na temat prawa. Potrafią też pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom poznać, jakie działają przepisy oraz jak je używać w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Prawo cywilne Ochota

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych części prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Dotyczy ono wszelakim sferom ludzkiego postępowania, od zawierania umów po zachowania związane z obywatelstwem i własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielanie rad klientom a także prezentowanie ich problemów w sądzie albo innych organizacjach. Adwokat w prawie cywilnym spełnia zbiór usług, w tym reprezentuje klientów w konfliktach cywilnych, w tym w postępowaniach sądowych i arbitrażowych. Pomoże także w pisaniu oraz uzgadnianiu umów jak również w zastrzeżeniach, założeniach i również uwagach prawnych. Potrafi też pomagać w kwestiach własności, kredytów, dziedziczenia a także innych połączonych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może dodatkowo pomóc swoim klientom w pojęciu a także wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on pomóc w sprawach własności, wynajmu, długów, spadków, zachowań konsumenckich oraz innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi też pomóc swoim klientom w zorganizowaniu dokumentów, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg i również zastrzeżeń, a także w stworzeniu wniosków sądowych. Wesprze również w oddaniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew lub wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Prawo spadkowe Ochota

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Normy spadku są opisane w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymaga dokładnego przeanalizowania sytuacji a także wielu elementów. Doświadczony adwokat może wesprzeć w określeniu prawa do spadku i zagwarantować, że wszystkie formalności zostaną zrobione zgodnie z prawem. Adwokat może także poradzić w sporządzeniu testamentu, i również w zapewnieniu jego wagi. Adwokat wspomaga także w kierowaniu majątkiem, który został przekazany w ramach spadku. Adwokat doradzi, jak uciec od podatków od spadku, a także jak najrozsądniej rozłożyć majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Upadłość konsumencka Ochota

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego planem jest zapewnienie osobom fizycznym uwolnienia z długów bądź zniżenia ich wartości. Upadłość jest osiągalna tylko dla osób, jakie nie są w stanie rozliczyć swoich zobowiązań. Pozwala ona uzyskanie zdjęcia z długów albo obniżenia ich wartości. W przypadku upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się rozdzieleniem a także sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki temu środki finansowe zdobyte podczas sprzedaży mogą być oddane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest nieuniknionym rozwiązaniem w sytuacji, jeżeli dłużnik nie może pokryć swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo rodzinne Ochota

Prawo rodzinne to zbiór norm regulujących kontakty pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad regulowaniem praw i obowiązków osób przynależących do rodziny a także stosunkami finansowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach owego prawa odkryjemy wśród niego uchwały dotyczące: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo zgodnie z Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo powinno być wypowiedziany dobrowolnie i również bez przymusu. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje też ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Zakłada on, że tatą dziecka jest małżonek matki, a matką kobieta, która je urodziła. Jednakże, jeśli małżonek mamy nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on zaakceptować dziecko, jeśli mama i tata dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne reguluje też kwestie dotyczące opieki i utrzymania dzieci. Opiekunowie muszą dbać o rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek również utrzymanie dziecka, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje też sprawy odnoszące się do alimentów, rozwodu, separacji, używania nazwiska, spadków, ubezwłasnowolnienia i ochrony osób najsłabszych. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i pomagać w budowaniu silnych relacji.
Prawo rodzinne

Kancelaria prawa budowlanego Ochota

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalistyczna firma udzielająca usługi prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to doświadczeni prawnicy o doskonałych kwalifikacjach, którzy posiadają długoletnie doświadczenie w dziedzinie budowlanej na różnorakich stopniach. Pomagamy naszym klientom w rozwiązywaniu kłopotów połączonych z prawem budowlanym. Zapewniamy też wiedzę oraz pomoce prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci potrafią wesprzeć w zarządzaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, tworzeniu umów i również przestrzeganiu wymogów prawnych. Gwarantujemy specjalne usługi, krótki czas realizacji i elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kancelaria kanoniczna Ochota

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, jaka ma na celu rozpatrywanie kwestii powiązanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest zapewnieniem, że wszystkie strony będą stosować się do reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami powiązanymi z związkami małżeńskimi, a także innymi sprawami m.in. zawieraniem przymierza, ekskomuniką, unieważnieniem małżeństw czy wyborem biskupów. To istotny element w życiu wiernych i również całej wspólnoty kościelnej, bowiem gwarantuje rozwiązywanie spraw opierając się na prawie kanonicznym.
Kancelaria kanoniczna

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 12 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.