Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Mokotów

Kancelaria Saska Mokotów

Prawo pracy Mokotów

Prawo pracy to szereg przepisów, jakie regulują warunki pomiędzy pracownikiem a pracodawcą. Ustanawia ono prawa i cele obu stron a także monitoruje interesy zatrudnionych. Określając prawa pracy, uwzględnione są najistotniejsze sprawy, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Nakazy dotyczące kodeksu pracy są wyznaczane i realizowane poprzez odpowiednie organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, iż pracownicy są traktowani uczciwie i mają dostęp do godnych warunków pracy. Prawo pracy stanowi jeden z głównych fundamentów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie i z niezwykłą troską. Nasze oparcie i pomoczapewnia podjęcie słusznej decyzji przez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni własnych praw pracowniczych badź dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kancelaria kanoniczna Mokotów

Kancelaria Kanoniczna to instytucja kościelna, która ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej działaniem jest gwarantowanie, że wszystkie strony będą stosować się do reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami związanymi z małżeństwem, a także innymi kwestami m.in. ekskomuniką, wyborem biskupów, zawieraniem przymierza bądź unieważnieniem małżeństw. To istotny czynnik w życiu wiernych i również całej wspólnoty kościelnej, ponieważ pozwala rozstrzyganie spraw stosując się do prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Upadłość konsumencka Mokotów

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego celem jest umożliwienie osobom fizycznym zwolnienia z kredytów lub zmniejszenia ich wielkości. Upadłość jest osiągalna wyłącznie dla osób, które nie dają rady spłacić swoich zobowiązań. Umożliwia ona otrzymanie zdjęcia z długów badź obniżenia ich wielkości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd wyznacza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem a także sprzedażą dostatku dłużnika. Dzięki temu fundusze pozyskane podczas sprzedaży mogą być oddane na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest ostatecznym rozwiązaniem w przypadku, jeżeli dłużnik nie może spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Prawo rodzinne Mokotów

Prawo rodzinne to zespół norm określających związki między członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem praw i obowiązków osób przynależących do rodziny a także warunkami finansowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odkryjemy wśród niego ustawy tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo na podstawie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony własnowolnie a także nacisku. W prawie rodzinnym nie ma takich pojęć jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa również ustalanie pochodzenia rodzinnego. Uważa on, iż ojcem dziecka jest mąż matki, natomiast matką kobieta, która je urodziła. Tymczasem, jeśli mąż matki nie jest biologicznym ojcem dziecka, może on zaakceptować je za swoje, jeśli matka i ojciec dziecka wyrażą na to zgodę. Prawo rodzinne określa też sprawy odnoszące się do opieki i utrzymania dzieci. Rodziciele mają obowiązek chronić rozwój i dobro dziecka. Obowiązkiem rodziców jest także utrzymanie dziecka, aż do skończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne określa również kwestie dotyczące ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to myśląc o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa oraz wspomagać w tworzeniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Prawo spadkowe Mokotów

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Normy spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, aczkolwiek wykazanie prawa do spadku wymusza określonego zbadania sprawy i wielu czynników. Doświadczony adwokat potrafi pomóc w wyznaczeniu prawa do spadku i zagwarantować, iż każde czynności zostaną wykonane zgodnie z prawem. Adwokat potrafi też wesprzeć w przygotowaniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wartości. Adwokat wspiera także w zarządzaniu majątkiem, jaki został wydany w ramach spadku. Adwokat udzieli porady, jak uciec od podatków od spadku, a także jak najrozsądniej podzielić majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Prawo cywilne Mokotów

Prawo cywilne jest jedną z najistotniejszych części prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Opowiada ono każdym sferom ludzkiego życia, od podpisywania umów po zachowania połączone z obywatelstwem a także własnością. Pracą adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom i reprezentowanie ich problemów w sądzie czy innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym pełni szereg usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w działaniach sądowych a także arbitrażowych. Pomoże zarówno w tworzeniu i negocjowaniu umów, a także w zastrzeżeniach, założeniach oraz uwagach prawnych. Potrafi także doradzać w sprawach własności, kredytów, dziedziczenia a także innych rzeczach połączonych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w pojęciu i również zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Może on pomóc w kwestiach własności, wynajmu, długów, spadków, zachowań konsumenckich oraz innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może również pomóc swoim klientom w stworzeniu materiałów, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na skargi, pozwy a także sprzeciwów, a nawet w sporządzeniu wniosków sądowych. Doradzi również w dostarczeniu pozwu, złożeniu odpowiedzi na pozew czy dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Kancelaria prawa budowlanego Mokotów

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to profesjonalna firma udzielająca pomoce prawne z zakresu prawa budowlanego. Nasz zespół to profesjonalni prawnicy o wysokich kwalifikacjach, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnych stopniach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów związanych z prawem budowlanym. Dajemy też wiedzę i porady prawne na temat transakcji budowlanych, zagadnień związanych z usterkami budowlanymi, projektów budowanych, zezwoleń budowlanych bądź zarządzaniem nieruchomościami. Nasi specjaliści potrafią pomóc w kierowaniu procesami budowy, w tym w negocjacjach, tworzeniu umów a także spełnianiu wymogów prawnych. Umożliwiamy fachowe usługi, szybki czas realizacji oraz wygodne warunki współpracy. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kredyty frankowe Mokotów

Kredyty frankowe to pożyczki dostarczane od 2005 r. do 2010 r. w CHF. Były one wtedy znacznie korzystne niż pożyczki w PLN. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008, wartości CHF znacznie wzrosły. Wielu pożyczkobiorców, jacy byli odpowiedzialni za spłaty rat pożyczek w walucie CHF, zaczęło zmagać się z sporymi stawkami a także trudnościami w spłacie zadłużeń. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził znaczną ilość pomocy i ustaw, które wsparły kredytobiorcą. Pomoc ta zawierała m.in. anulowanie części pożyczek bądź ich obniżenie a także przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Doradztwo prawne Mokotów

Doradztwo prawne to pomoc, która ma za zadanie udzielenie informacji prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych albo przygotowanie dokumentów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni mogą być ekspertami w sprawach cywilnych, podatkowych czy prawa pracy. Na skutek ich pomocą można przyoszczędzić pieniądze i czas, bowiem mają one szeroką wiedzę na temat prawa. Mogą również pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, jakie potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne pozwala klientom pojąć, które funkcjonują przepisy a także jak je zastosować w określonej sprawie.
Doradztwo prawne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 30 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.