Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Bielany

Kancelaria Saska Bielany

Prawo pracy Bielany

Prawo pracy to zbiór przepisów, jakie regulują warunki między pracownikiem a pracodawcą. Określa ono przepisy i cele obu stron a także chroni układy pracowników. Ustalając prawa pracy, zawarte są najważniejsze sprawy, takie jak warunki zatrudnienia, wynagrodzenie, ochrona przed wypowiedzeniem, czas pracy, BHP w pracy, a także inne prawa dla zatrudnionych. Przepisy dotyczące kodeksu pracy są regulowane i wymagane poprzez odpowiednie organy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że zatrudnieni są traktowani uczciwie a także mają dostęp do godnych warunków pracy. Kodeks pracy stanowi jeden z ważnych filarów naszej działalności. Do każdorazowej okoliczności podchodzimy indywidualnie i również z niezwykłą troską. Nasze oparcie a także pomocumożliwia podjęcie dobrej decyzji przez klienta. Jeśli nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych albo dostrzegacie, że nie poradzicie sobie sami w konflikcie z Waszym pracodawcą, zapraszamy do skorzystania z naszej pomocy.
Prawo pracy

Prawo cywilne Bielany

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych dziedzin prawa, regulującą prawie całe życie społeczne. Odnosi się ono każdym sferom ludzkiego działania, zaczynając od podpisywania umów po zachowania połączone z obywatelstwem a także własnością. Działaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest udzielać porad klientom oraz reprezentowanie ich problemów w sądzie bądź innych instytucjach. Adwokat w prawie cywilnym spełnia szereg usług, w tym reprezentuje klientów w sporach cywilnych, w tym w działaniach sądowych i arbitrażowych. Posłuży także w tworzeniu i negocjowaniu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach oraz ocenach prawnych. Może dodatkowo pomagać w sprawach własności, długów, dziedziczenia oraz innych kwestiach połączonych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym może także pomóc swoim klientom w poznaniu i również wykorzystanu prawa cywilnego w codziennych sytuacjach. Może on doradzać w kwestiach spadków, długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, własności a także innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym może też pomóc swoim klientom w opracowaniu dokumentów, w tym w stworzeniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg a także zastrzeżeń, a także w stworzeniu wniosków sądowych. Doradzi też w zdaniu pozwu, dostarczeniu odpowiedzi na pozew lub dokonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Prawo spadkowe Bielany

Adwokat ukierunkowujący się w prawie spadkowym, które reguluje przekazywanie majątku po śmierci. Zasady spadku są określone w kodeksie cywilnym, jednak wykazanie prawa do spadku potrzebuje szczególnego zbadania sprawy oraz wielu czynników. Fachowy adwokat potrafi pomóc w ustaleniu prawa do spadku i zagwarantować, że każde procedury zostaną przeprowadzone zgodnie z prawem. Adwokat może też wspomóc w przygotowaniu testamentu, a także w zapewnieniu jego wagi. Adwokat wspiera także w kierowaniu majątkiem, który został wydany w ramach spadku. Adwokat udzieli porady, jak uniknąć podatków od spadku, oraz jak najrozsądniej rozłożyć majątek między spadkobierców.
Prawo spadkowe

Kancelaria prawa budowlanego Bielany

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to fachowa firma udzielająca usługi prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to niezawodni prawnicy o szerokich kwalifikacjach, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich poziomach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu problemów połączonych z prawem budowlanym. Dajemy też informacje oraz porady prawne na temat zarządzaniem nieruchomościami, zezwoleń budowlanych, projektów budowlanych, transakcji budowlanych oraz zagadnień związanych z usterkami budowlanymi. Nasi specjaliści potrafią pomóc w zarządzaniu procesami budowy, w tym w rozmowach, sporządzaniu umów a także przestrzeganiu wymogów prawnych. Obiecujemy fachowe usługi, krótki czas realizacji oraz elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Kredyty frankowe Bielany

Kredyty frankowe to pożyczki udzielane od 2005 roku do 2010 roku w walucie frank szwajcarski. Były one wówczas znacznie korzystne niż pożyczki w polskich złotych. Natomiast po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 r., wartości CHF znacznie wzrosły. Spora części kredytobiorców, którzy byli zobowiązani do spłaty rat zaległości w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z sporymi ratami oraz przeszkodami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na te problemy rząd wprowadził wiele ustaw oraz pomocy, które pomogły kredytobiorcą. Pomoc owa obejmowała m.in. uchylenie części pożyczek albo ich obniżenie oraz przesunięcie terminu zapłaty.
Kredyty frankowe

Kancelaria kanoniczna Bielany

Kancelaria Kanoniczna to placówka wyznaniowa, jaka ma na celu rozpatrywanie spraw związanych z prawem kanonicznym. Jej działaniem jest gwarantowanie, iż wszystkie strony będą trzymać się zasad Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno kwestiami powiązanymi z małżeństwem, jak i innymi kwestami m.in. wyborem biskupów, zawieraniem przymierza, unieważnieniem małżeństw albo ekskomuniką. To ważny element w życiu wiernych a także całej wspólnoty kościelnej, bowiem gwarantuje rozwiązywanie spraw w oparciu o prawo kanoniczne.
Kancelaria kanoniczna

Prawo rodzinne Bielany

Prawo rodzinne to zbiór norm regulujących stosunki pomiędzy członkami rodziny. sprawuje opiekę nad określaniem praw i obowiązków osób przynależących do rodziny i dodatkowo stosunkami majątkowymi między nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W zakresie owego prawa odnajdziemy na przykład ustawy tyczące się: małżeństwa, ustalania ojcostwa i macierzyństwa, opieki i utrzymania dzieci, adopcji, uprawnień rodzicielskich, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, rozwodu, separacji, używania nazwiska, alimentów, spadków oraz spraw dotyczących obrony osób najsłabszych. Małżeństwo według Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być nakreślony samodzielnie i również nacisku. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy określa również ustalanie pochodzenia rodzinnego. Stawia, że tatą dziecka jest mąż mamy, a matką kobieta, która je urodziła. Jeżeli jednak małżonek mamy nie jest ojcem dziecka, może on zaakceptować je za swoje, jeżeli mama i tata dziecka pozwolą na to. Prawo rodzinne określa też sprawy nawiązywać do utrzymania i opieki dzieci. Rodzice muszą troszczyć się o rozwój i szczęście dziecka. Obowiązkiem rodziców jest także utrzymanie dziecka, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Kodeks rodzinny reguluje też kwestie tyczące się ubezwłasnowolnienia, ochrony osób najsłabszych, spadków, alimentów, specjacji, rozwodu i używania nazwiska. Prawo to patrząc na interesy wszystkich członków rodziny, ma za zadanie dbać o ich prawa a także wspierać w tworzeniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Upadłość konsumencka Bielany

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, jakiego celem jest zapewnienie osobom fizycznym zwolnienia z kredytów bądź zmniejszenia ich wartości. Upadłość jest odpowiednia wyłącznie dla osób, które nie są w stanie rozliczyć swoich zadłużeń. Gwarantuje ona zdobycie uwolnienia z długów albo zniżenia ich wielkości. W momencie upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem a także sprzedażą dobytku dłużnika. Dzięki temu środki finansowe pozyskane podczas sprzedaży mogą być przekazane na zapłatę długów. Upadłość konsumencka jest nieuniknionym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy dłużnik nie potrafi spłacić swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Doradztwo prawne Bielany

Doradztwo prawne to usługa, jaka ma za zadanie udzielenie porady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu problemów prawnych czy przygotowanie dokumentów prawnych w określonym przypadku. Doradcy prawni potrafią być fachowcami w sprawach karnych. Dzięki ich pomocą można zaoszczędzić czas i pieniądze, ponieważ posiadają one dużą wiedzę na temat prawa. Mogą też pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które potrzebują uregulowania prawnego. Doradztwo prawne pozwala klientom pojąć, jakie obowiązują przepisy i jak je stosować w danej sprawie.
Doradztwo prawne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zadzwoń: 608-706-091
Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas: 608-706-091
Nie odbieramy? Musimy być zajęci. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 24 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.