Jesteś tutaj: Kancelaria saska Kancelaria Saska Białołęka

Kancelaria Saska Białołęka

Prawo pracy Białołęka

Prawo pracy to szereg przepisów, jakie wpływają na stosunki między pracownikiem a pracodawcą. Określa ono przepisy i cele obu stron oraz monitoruje układy pracowników. Ustalając prawo pracy, ujęte są najistotniejsze kwestie, takie jak czas pracy. Przepisy dotyczące kodeksu pracy są tworzone oraz realizowane przez wskazane urzędy państwowe. Mają one na celu zapewnienie, że zatrudnione osoby są traktowani uczciwie i mają dostęp do odpowiednich warunków pracy. Prawo pracy tworzy jeden z istotniejszych filarów naszej działalności. Do każdej sytuacji podchodzimy indywidualnie a także ze specjalną dokładnością. Nasze oparcie oraz pomocpozwala na podjęcie odpowiednie decyzji poprzez klienta. Gdy nie jesteście Państwo pewni swoich praw pracowniczych albo myślicie, iż nie poradzicie sobie sami w sporze z Waszym pracodawcą, zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Prawo pracy

Kredyty frankowe Białołęka

Kredyty frankowe to pożyczki przekazywane w latach od 2005 do 2010 w CHF. Były one wtenczas znacznie korzystne niż pożyczki w PLN. Jednakże po wybuchu kryzysu finansowego w 2008 roku, wartości franka szwajcarskiego znacząco wzrosły. Spora części pożyczkobiorców, którzy byli odpowiedzialni za spłaty rat pożyczek w walucie frank szwajcarski, zaczęło zmagać się z dużymi ratami a także komplikacjami w spłacie zobowiązań. W odpowiedzi na aktualne problemy rząd wprowadził znaczną ilość ustaw oraz pomocy, które posłużyły pożyczkobiorcą. Pomoc owa zawierała m.in. anulowanie części zaległości albo ich obniżenie i przesunięcie okresu spłaty.
Kredyty frankowe

Upadłość konsumencka Białołęka

Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe, którego zamiarem jest zapewnienie osobom fizycznym uwolnienia z kredytów czy zmniejszenia ich wartości. Upadłość jest osiągalna jedynie dla osób, jakie nie są w stanie opłacić swoich zobowiązań. Zapewnia ona zdobycie zdjęcia z długów albo zniżenia ich wielkości. W kwestii upadłości konsumenckiej sąd wymierza syndyka, który ma za zadanie zająć się wydzieleniem oraz sprzedażą majątku dłużnika. Dzięki czemu środki finansowe otrzymane podczas sprzedaży mogą być przeznaczone na spłatę długów. Upadłość konsumencka jest nieuniknionym rozwiązaniem w kwestii, gdy dłużnik nie może pokryć swoich zobowiązań.
Upadłość konsumencka

Kancelaria kanoniczna Białołęka

Kancelaria Kanoniczna to placówka kościelna, która ma na celu rozpatrywanie spraw powiązanych z prawem kanonicznym. Jej przeznaczeniem jest zapewnieniem, iż wszystkie strony będą trzymać się reguł Kościoła Katolickiego. Kancelaria zarządza zarówno sprawami związanymi z małżeństwem, jak również innymi kwestami m.in. unieważnieniem małżeństw, ekskomuniką, wybrem biskupów lub zawieraniem przymierza. To istotny punkt w życiu wierzących i całej wspólnoty kościelnej, gdyż gwarantuje rozwiązywanie spraw na podstawie prawa kanonicznego.
Kancelaria kanoniczna

Kancelaria prawa budowlanego Białołęka

Kancelaria zajmująca się prawem budowlanym to specjalna firma udzielająca pomoce prawne w obszarze prawa budowlanego. Nasz zespół to fachowi prawnicy o wysokich kwalifikacjach, jacy posiadają długoletnie doświadczenie w branży budowlanej na różnorakich stopniach. Wspomagamy naszych klientów w rozwiązywaniu kłopotów związanych z prawem budowlanym. Świadczymy również informacje i porady prawne na temat projektów budowlanych, transakcji budowlanych, zezwoleń budowlanych, a także zagadnień związanych z ustawami budowlanymi i zarządzaniem nieruchomościami. Nasi eksperci mogą wesprzeć w zarządzaniu procesami budowy, w tym w negocjacjach, tworzeniu umów a także spełnianiu wymogów prawnych. Gwarantujemy fachowe usługi, krótki czas realizacji i również elastyczne warunki współpracy. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług!
Kancelaria prawa budowlanego

Prawo spadkowe Białołęka

Adwokat specjalizuje się w prawie spadkowym, które określa przekazywanie majątku po śmierci. Reguły spadku są wyrażone w kodeksie cywilnym, jednakże wykazanie prawa do spadku potrzebuje określonego zbadania sprawy i wielu czynników. Profesjonalny adwokat potrafi wesprzeć w określeniu prawa do spadku i zapewnić, że wszelkie czynności zostaną wykonane razem z prawem. Adwokat potrafi także pomóc w stworzeniu testamentu, oraz w zapewnieniu jego wartości. Adwokat pomaga też w zarządzaniu majątkiem, jaki został wydany w ramach spadku. Adwokat da wskazówkę, jak uciec od podatków od spadku, a także jak najrozsądniej podzielić majątek pomiędzy spadkobierców.
Prawo spadkowe

Prawo cywilne Białołęka

Prawo cywilne jest jedną z najważniejszych części prawa, regulującą niemal całe życie społeczne. Opowiada ono wszelakim sferom ludzkiego życia, zaczynając od zawierania umów po zachowania powiązane z obywatelstwem oraz własnością. Działaniem adwokata, specjalizującego się w prawie cywilnym, jest doradzanie klientom i również prezentowanie ich problemów w sądzie bądź innych organizacjach. Adwokat w prawie cywilnym pełni zbiór usług, w tym przedstawienie klientów w sporach cywilnych, w tym w działaniach sądowych oraz arbitrażowych. Posłuży zarówno w sporządzaniu i ustalaniu umów oraz w zastrzeżeniach, założeniach i opiniach prawnych. Może także doradzać w kwestiach własności, kredytów, dziedziczenia i innych związanych z prawem cywilnym. Adwokat w prawie cywilnym potrafi także pomóc swoim klientom w pojęciu i również zastosowaniu prawa cywilnego w codziennych sprawach. Potrafi on doradzać w kwestiach długów, wynajmu, zachowań konsumenckich, spadków, własności i również innych ważnych kwestiach prawnych. Adwokat w prawie cywilnym potrafi również pomóc swoim klientom w stworzeniu materiałów, w tym w przygotowaniu pozwów, odpowiedzi na pozwy, skarg a także sprzeciwów, a też w stworzeniu wniosków sądowych. Pomoże też w oddaniu pozwu, zdaniu odpowiedzi na pozew czy wykonaniu innych czynności prawnych.
Prawo cywilne

Doradztwo prawne Białołęka

Doradztwo prawne to usługa, jaka ma na celu zapewnienie rady prawnej, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów prawnych bądź przygotowanie dokumentów prawnych w danym przypadku. Doradcy prawni mogą być doradcami w sprawach cywilnych, karnych, podatkowych lub prawa pracy. Za sprawą ich pomocą można przyoszczędzić pieniądze i czas, ponieważ posiadają one dużą wiedzę na temat prawa. Potrafią też pomóc w rozwiązywaniu kłopotów, które wymagają uregulowania prawnego. Doradztwo prawne umożliwia klientom poznać, jakie funkcjonują przepisy i jak je wykorzystywać w konkretnej kwestii.
Doradztwo prawne

Prawo rodzinne Białołęka

Prawo rodzinne to zespół norm określających kontakty między członkami rodziny. Zajmuje się ono ustalaniem obowiązków oraz praw osób przynależących do rodziny a także warunkami finansowymi pomiędzy nimi. Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy stanowi podstawę prawa rodzinnego w Polsce. W ramach tego prawa znajdziemy wśród niego regulacje tyczące się: ustaleniem ojcostwa i macierzyństwa, uprawnień rodzicielskich, spraw dotyczących obrony osób najsłabszych, ubezwłasnowolnienia i wychowania w rodzinie, małżeństwa, adopcji, opieka i utrzymanie dzieci, rozwód lub separacja, używanie nazwiska, alimentów a także spadków. Małżeństwo na podstawie Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego to związek pomiędzy mężczyzną a kobietą, zawarty przed Urzędem Stanu Cywilnego. Małżeństwo musi być wyrażone samodzielnie i również nieprzymusowej woli. W prawie rodzinnym nie ma takich określeń jak małżeństwa homoseksualne. Kodeks rodzinny i opiekuńczy reguluje też ustalanie ojcostwa i macierzyństwa. Przewiduje, że tatą dziecka jest małżonek mamy, a matką kobieta, która je urodziła. Jednakże, jeśli mąż matki nie jest biologicznym rodzicem dziecka, może on uznać je za swoje dziecko, jeśli matka i ojciec dziecka zaakceptują to. Prawo rodzinne określa również kwestie dotyczące utrzymania i opieki dzieci. Opiekunowie mają obowiązek troszczyć się o rozkwit i dobro dziecka. Rodzice mają obowiązek także danie bytu dziecku, aż do ukończenia przez nie 18 roku życia. Prawo rodzinne określa też kwestie dotyczące separacji, rozwodu, używania nazwiska, spadków ubezwłaszczenia, ochrony osób najsłabszych a także alimentów. Prawo to pamiętając o interesach wszystkich członków rodziny, ma za zadanie chronić ich prawa i również wspierać w budowaniu prawdziwych relacji.
Prawo rodzinne

Opinie

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez projektor-multimedia.pl
Zamów rozmowę
Skontaktuj się z nami

Nasze biuro jest teraz zamknięte. Zostaw niżej swój numer telefonu, a oddzwonimy tak szybko jak to możliwe.

Jesteś 17 osobą, która uzupełniła dziś ten formularz.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu obsługi zapytania wysłanego przez formularz kontaktowy zgodnie z polityką prywatności.